Зміст:
#Який необхідно брати намет для походу Лікійською стежкою
#Взуття для походу по Лікійській стежці
#Що одягнути в похід Лікійською стежкою
Лікійська стежка поєднує в собі відпочинок на березі моря з класичним трекінгом - це це чудове рішення для осінньої або весняної відпустки.
В туристичних тусовках багато хто вже ходив або планує йти туди, або хоча б чули про неї. Цей маршрут не є чимось технічно складним, але фізична підготовка необхідна, оскільки маршрут достатньо довгий.
Маршрут пролягає вздовж лінії моря, місцями підіймається в гори на висоту до 2000 м над рівнем моря, але особливих перепадів висот немає. Та оскільки стежка розташована в гірській місцевості, часом доведеться йти по камінню.
Лікійська стежка в Туреччині: список спорядження
У випадку, якщо ви йдете з турклубом, під час приготувань до походу, вам нададуть список всього необхідного, якщо ж похід організовується самостійно, то радимо звернути увагу на наш список речей для походу по Лікійській стежці:
- Рюкзак туристичний
- Спальний мішок
- Туристичний килимок
- Трекінгові палиці
- Налобний ліхтарик
- Намет
- Кухня:
- КЛМН (кружка, ложка, миска, ніж)
- пальник + пальне + вітрозахист (середнє споживання газу приблизно 50 мл на людину в день, вітрозахист економить споживання газу та прискорює процес приготування їжі) + запальничка (на випадок, якщо п’єзозапалу немає або він зламається)
- набір посуду для приготування їжі: окремо каструля та окремо чайник(або джетбойл для окропу, щоб в чаї не було запаху вечері)
- сублімована їжа або готова їжа (магазини на маршруті зустрічаються рідко, тому декілька запасних пакетів з поживним обідом не будуть зайвими, вони мало важать та швидко готуються)
- Термос, фляга або пляшка для води
- Сідушка (піджопник)
- Рушник з мікрофібри
- Особиста аптечка (радимо проконсультуватись зі своїм терапевтом) необхідно підібрати препарати від болю, від розладу шлунку, на випадок різноманітних травм.
- Засоби особистої гігієни в поході
- Нитки з голкою
- Повербанки та гаджети
Одяг та взуття для походу:
Збираючи одяг для походу його можна умовно поділити на декілька категорій:
- Для походу (той, в якому йти)
- Для стоянок та ночівлі
- Для захисту від вітру та дощу
- Для купання в морі
- Термобілизна (з жовтня по березень необхідна як ходова, а з квітня по жовтень тільки під час привалів)
- Футболки синтетичні або Merino Wool
- Туристичні черевики
- Штани трекінгові
- Шкарпетки трекінгові (2 пари для походу та 1 для сну)
- Головний убір або баф
- Дощовик (на випадок, коли немає мембранної куртки)
Одяг та взуття для табору (коли приходите в табір, краще переодягнутися в сухий та чистий одяг):
- Штани
- Шкарпетки для сну
- Футболка бавовняна
- Капці або сандалії (за бажанням)
- 2 комплекти спідньої білизни (нижню білизну в похід краще брати термо для ходового дня та натуральну для сну)
Цей список не є чимось обов’язковим, швидше це рекомендація-нагадування для того, щоб нічого не пропустити та не взяти зайвого. Під час зборів звертайте увагу на вагу всього того, що плануєте взяти. Похід по Лікійській стежці займає мінімум п’ять днів, відповідно протягом всього цього часу рюкзак буде у вас на спині. Якщо виникають сумніви з приводу тієї або іншої речі, сміливо можете її не брати.
Який рюкзак взяти на Лікійку
Об’єм рюкзака для походу по Лікійській стежці має варіюватися в межах 60-80 л для чоловіків та 40-60 л для жінок. Не зважаючи на тривалість походу, маршрут пролягає поруч з населеними пунктами, тому немає потреби завантажувати рюкзак по максимуму провіантом. Простіше раз в декілька днів спускатися в села для поповнення запасів. Тому при виборі рюкзака не варто прискіпливо прив’язуватись до об’єму рюкзака та об’єму їжі. Але в рюкзак має поміститись все, що ви берете з собою. Кріпити щось ззовні також не радимо. Стежка хоч і популярна, але місцями досить вузька і проходить поміж кущів та дерев. У випадку, коли щось зі спорядження буде зафіксовано ззовні, є вірогідність його пошкодити. Так що пакуйте все одразу компактно.
Ще один важливий критерій - це вага самого рюкзака. Так-так, вірно, важливий не лише об’єм рюкзака, але і його вага. Є моделі, що дають розподіл ваги з плечей на стегна до 95%, але у них є один мінус - вага такого рюкзака може сягати майже до трьох кг (Рюкзак Tatonka Tyrock 70), такий рюкзак частіше використовують для важкого трекінгу, ніж для міжсезонного хайкінгу вздовж лінії моря. Основні критерії під час вибору рюкзака:
- Об’єм
- Вага рюкзака
- Посадка по спині
- Бажана наявність самостійного рейнкавера
Більш детально читайте в статті: Як вибрати рюкзак
Радимо звернути увагу на рюкзаки Lowe Alpine
*Модель Cerro Torre 65:85 - це трекінговий рюкзак преміум-класу, що може з легкістю переносити найважчий вантаж.
*Рюкзак Lowe Alpine Manaslu 55:70. Це модель створена для тривалих подорожей та піших походів на великі відстані. Серед особливостей цього рюкзака варто відзначити його вагу, що буде коливатись в залежності від розміру рюкзака від 2350 до 2450 г. При цьому він забезпечує оптимальне розвантаження плечей під час походу, зміщуючи частину ваги на стегна. Бічні стяжки дозволяють максимально ефективно використовувати необхідний об’єм рюкзака. Серед жіночих моделей Manaslu ND.
Захист від дощу
В весняно-осінній період на берегах Турції сильних дощів не спостерігається, та зберегти речі сухими варто в будь-якому випадку. Для цього використовуйте накидку від дощу (рейнкавер) або пончо.
Найчастіше рейнкавери поставляються в комплекті з рюкзаком, та є моделі, що продаються самостійно. Така накидка від дощу захистить рюкзак та його вміст від намокання. Також зручно одягати рейнкавер на рюкзак під час трансферу місцевим транспортом. Рюкзак не забрудниться, а накидку при необхідності почистити набагато легше.
Якщо рейнкавер вберігає від дощу тільки рюкзак та його вміст, то пончо накриває і рюкзак, і вас. В умовах поганої погоди під час походу - це дуже зручне рішення. Вони випускаються в декількох кольорах та дизайнах – можливий варіант тільки на туриста, на туриста та його рюкзак або ж трансформер. Цікаве рішення розробили виробники фірми Sea To Summit. Це пончо-тент Tarp Poncho Blue. При необхідності його можна використовувати в якості тенту під час літнього походу. Єдиним мінусом може бути вага накидки, близько 400 г. Та загальний функціонал того вартий.
Якщо ж так склалось, що пончо не підходить, а рейнкавера немає, то можна придбати пару гермомішків для спальника та найнеобхідніших речей або взяти один великий вкладиш для рюкзака від фірми Sea To Summit. Він відмінно впорається з задачею захисту від вологи та компресії речей всередині рюкзака. І навіть якщо рюкзак промокне до нитки, то спорядження і речі залишаться сухими. Ще одним плюсом на користь герметичного вкладиша є його мала (до 90 г) вага.
Який необхідно брати намет для походу Лікійською стежкою
Під час вибору намету звертайте увагу на:
- Вологостійкість
- Вагу
- Габарити в складеному стані
- Кількість входів
Якщо з вологостійкістю все зрозуміло, від її показників залежить, наскільки сильний дощ здатен витримати намет, то вага і габарити відіграють не менш важливу роль. Оптимальний варіант ваги - до 1,2 кг на людину. При цьому під час пакування рюкзаків радимо розподілити комплектуючі намету на декілька рюкзаків, це дозволить рівномірно поділити загальну вагу між учасниками групи.
Наявність декількох входів забезпечить не лише комфорт для кожного, хто буде спати в наметі, але і додаткову вентиляцію всередині намету.
Наприклад, в наметі Telos TR2 от Sea to Summit є два великі входи і тамбури, що забезпечують достатньо місця для зберігання спорядження і захисту від непогоди. Високі широкі двері забезпечують зручний вхід та гарний огляд на всю красу Лікійського пейзажу.
Спальник
Температура повітря в весняно-осінній період в прибережному регіоні рідко опускається нижче нуля. Так що при виборі спального мішка це буде основним критерієм.
Рекомендовано чоловікам брати спальний мішок з температурою комфорту +5, жінкам +0. Та це не є догмою, а лише рекомендацією.
Якщо людина погано переносить низькі температури, то краще взяти тепліший варіант. При цьому не забувайте про вагу і об’єм. Оскільки похід по Лікійській стежці буде тривалий, то не зайвим буде нагадати, що спорядження має бути максимально легким.
Одним з кращих рішень може бути спальний мішок від Sea To Summit Trek TkI (5/-1°C). Його вага, завдяки використанню пуху в якості наповнювача не перевищує 1 кг. А з допомогою компресійного мішка, що йде в комплекті, його можна зжати для транспортування та походу до мінімуму.
При виборі спальника рекомендуємо ознайомитись з нашою статтею "Який спальний мішок вибрати".
Килимок
До килимка особливих вимог немає. Для походу по Лікійській стежці достатньо буде звичайного каремату. Його показники цілком впораються з поставленою задачею. Та мінусом такого килимка буде дискомфорт від нерівної та жорсткої поверхні. А також його розмір, він громіздкий і всередину рюкзака його поміщати нераціонально, а якщо зафіксувати ззовні, то є ймовірність пошкодити його серед гілок, та й ходити з "причепом" не дуже зручно. Радимо зупити свій вибір на самонадувному килимку. Або надувному килимку - він і компактніший, і легший по вазі.
Наприклад, чудовим рішенням буде самонадувний килимок від Sea To Summit Self Inflating UltraLight Mat. Це зональний самонадувний килимок, що забезпечує тепло та комфорт під час походу. Технологія розміщення піни Delta Core розроблена для збереження тепла та створення теплих зон в області плечей, спини, стегон та стоп. Використання цієї технології дозволило зменшити розміри в складеному вигляді та вагу самого килимка. Зовнішній матеріал не ковзає по дну намету та дає можливість спокійно спати всю ніч. А показник теплоізоляції R-Value 2,6 дає можливість використовувати його протягом трьох сезонів.
Взуття для походу по Лікійській стежці
Під час вибору взуття варто враховувати вагу рюкзака (від неї залежить жорсткість підошви), рельєф та погодні умови. Маршрут частково пролягає гірською місцевістю, тому радимо обирати трекінгові черевики або кросівки для трейлу, якщо у вас немає проблем з гомілкостопним суглобом. Взуття має щільно сидіти на нозі і добре фіксувати стопу. При цьому не варто забувати, що має бути запас по розміру, щоб запобігти пошкодженню нігтевої пластини під час спусків.
Хорошим розв’язанням питання взуття може стати модель черевиків від Asolo: чоловічі Falcon GV і жіночі Falcon GV.
Вони достатньо легкі, а сітчасті вставки дозволяють повітрю циркулювати та швидко відводять тепло від стоп. Підошва не сковзає навіть на мокрому камінні, тому проблем з переходами важких ділянок не буде. Ці черевики забезпечують чудову фіксацію стопи, що запобігає випадковим пошкодженням.
Верх черевиків виготовлений із замші з мембранною підкладкою Gore-Tex Extended Comfort Footwear. Підошва, розроблена Vibram, складається з термополіуретанового захисту в передній частині, поліуретанового стабілізатора, щільного проміжкового шару з EVA-піни подвійної щільності.
Вони досить високі в зоні гомілки, щоб забезпечити чудову фіксацію стопи на технічно складних відрізках, а вставки з поліестерової сітки дають можливість стопам дихати.
Для стоянок та пляжу радимо взяти капці або сандалії. До речі, трекінгові сандалії стануть чудовим розв’язання питання взуття по Лікійській стежці в спеку. Вони мають чіпку підошву і дають можливість стопам дихати. Але з ними необхідно бути обережними на відрізках з камінням. Що взяти в похід по Турції: черевики, кросівки чи сандалії - кожен вирішує самостійно, ми даємо рекомендації та розповідаємо про особливості вибору.
Що одягнути в похід Лікійською стежкою
Підбираючи одяг дя походу його можна умовно поділити на декілька категорій:
- Для походу (той, в якому йти)
- Для стоянок і табору
- Для захисту від дощу та вітру
- Для купання в морі
Йти краще в трекінгових штанах та футболці або сорочці. Штани чудово захищають від подряпин та ультрафіолету. Також вони попереджають перегрів. При бажанні можна взяти з собою і шорти, але не варто забувати, що це - додаткова вага. Чудовим рішенням стануть штани-трансформери, вони дозволяють використовувати їх в якості і штанів, і шорт, в залежності від умов.
Футболка чи сорочка мають бути з синтетики, вона краще відводить вологу, не накопичує в собі поту, в спеку швидко сохне. Якщо вибір зупинився на сорочці, то краще обрати модель з довгим рукавом, така сорочка краще захистить від палючого сонця, при необхідності рукав можна підкачати.
Для походу рекомендується взяти шкарпетки трекінгові, інакше є ймовірність дискомфорту під час тривалих переходів. Вони мають ряд переваг перед звичайними:
- запобігають натиранню;
- мають анатомічний безшовний крій;
- забезпечують зональну компресію;
- не сповзають;
- швидко відводять вологу від стоп.
В списку обов’язкового мають бути також головний убір (кепка, панама, баф) та сонцезахисні окуляри.
Окуляри краще обирати фотохромні, наприклад, очки Julbo Explorer 2.0. В залежності від освітлення лінза в таких окулярах стає світлішою або темнішою. Поляризація прибирає небажані відблиски світла від різних поверхонь. Це стане в пригоді в гірській місцевості, де можливий сніг. Також лінзи цих окулярів оброблені олієфобним покриттям, яке захищає їх від жирних відбитків пальців. Завдяки великій площі покриття, зйомним боковим шторкам, можливості підгонки дужок на 360°та фірмовим лінзам ці окуляри забезпечують комфорт та захист від ультрафіолету за будь-яких обставин.
Більш детально читайте в статті: Огляд технологій окулярів Oakley
Для стоянки одяг потрібен тепліший, наприклад, флісова кофта та штани, їх же при необхідності можна використовувати для сну, якщо ночі будуть холодними.
Мембранна куртка або дощовик необхідні на випадок поганої погоди. Вітрівку в списку одягу можна замінити мембранною курткою, наприклад, Marmot Knife Edge Jacket. Вона чудово захищає від вітру та дощу, має малу вагу і досить компактна в складеному стані. Матеріал, з якого вона виготовлена, на відміну від поліетиленового дощовика стійкий до розривів. А крій розроблений таким чином, щоб не сковувати рухів під час походу.
Кухня
На що звернути увагу при виборі газового пальника можете прочитати в нашій окремій статті: Огляд туристичних газових пальників.
З приводу газових балонів, у випадку якщо летите літаком можна не турбуватись – їх можна купити в місцевих outdoor-магазинах.
Не забувайте, що маршрут Лікійки проходить вздовж лінії моря, де можуть бути сильні вітри, особливо вечорами. Виходячи з цього варто запастись вітрозахистом для пальника. Як варіант можна взяти вітрозахист від бренду Tatonka Faltwindschutz 8tlg, він досить компактний, ефективно захищає від вітру та має малу вагу (220 г). Завдяки складній конструкції такий захист в розкладеному стані охвачує до 65 см в довжину. А в складеному вигляді займе мінімум місця в рюкзаку.
Індивідуальний набір для їжі – миска, кружка, ложка, ніж. Тут думаю зупинятись не варто. Хоча треба відмітити, що вага такого набору теж має бути мінімальна. Радимо зупинити свій вибір на складних тарілках та кружках від Sea To Summit. Вони виготовлені з харчового силікону, що не вбирає запахи, легко миється та має довгий строк служби. Більш детально з ними можна ознайомитись в розділі «Кухня».
- Гігієнічна помада;
- Аптечка (тільки специфічні лікарські засоби, що не перетинаються з ліками в основній груповій аптечці);
- Повербанк та зарядні пристрої до гаджетів, які берете з собою;
- GPS навігатор – незважаючи на популярність Лікійської стежки є місця, де стежина не промаркована;
- Налобний ліхтарик;
- Сідушка (піджопник);
- Засоби особистої гігієни;
- Рушник (бажано з мікрофібри, він компактніший та практичніший).
Ще один маленький, але дуже важливий елемент - сонцезахисний крем. Його необхідно брати в будь-який похід. Ми пропонуємо звернути увагу на сонцезахисний крем Lifesystems Sport SUN SPF50. Він розроблений для інтенсивних навантажень під сонцем. Крем водостійкий, а значить не зійде зі шкіри разом з потом та не змиється в морі під час купання. Одного нанесення достатньо до восьми годин перебування на сонці або до 80 хвилин купання в морі. Також він служить репелентом проти медуз, що дозволяє безпечно плавати в морі.
Ми коротко розповіли про те, що взяти для походу по Лікійській стежці. Це лише рекомендації і ваш список може бути більшим або меншим. А в якості підсумків варто зазначити, що все, що буде взято в похід, має бути використано.
Якщо вирішили взяти щось про запас, то можете сміливо це діставати з рюкзака ще вдома. Кожна взята річ повинна мати практичне застосування в умовах походу, інакше це буде просто зайва вага в рюкзаку. Якщо раніше для аналогічного походу рюкзаки в запакованому стані важили понад 22 кг, то зараз його вагу можна зменшити до 12-15 кг. Завдяки сучасним технологіям та використанню легших матеріалів для створення туристичного одягу та спорядження життя туриста стало набагато легшим, в прямому та переносному значенні.
Коли будете збирати рюкзак для походу по Лікійці, не забудьте про наші рекомендації, а якщо виникнуть питання по спорядженню, приходьте до нас в магазин ШАМБАЛА і ми з радістю допоможемо підібрати найкраще для вас!!!
Команда магазину ШАМБАЛА😊