Знижки до -70% на попередню колекцію Sea to Summit
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Мережа магазинів одягу та спорядження для активного відпочинку та екстремальних видів спорту
0
Мій кошик

Бігові рюкзаки, Рюкзаки Для Бігу

Сортування:
за популярністю по новизні спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Рюкзаки для бігу та жилети у магазині Shambala

На якій дистанції краще використовувати спортивний рюкзак для бігу замість звичайної поясної сумки? Жодних критеріїв у цьому випадку, насправді, немає: цей зручний функціональний аксесуар гідно оцінять як любителі щоденних невеликих забігів, так і шанувальники марафонів, трейлраннінгу, скайраннінгу та орієнтування. Водночас, ціль використання важливо позначити ще до покупки, адже від цього залежить який саме біговий рюкзак вам потрібен. Далі ми розглянемо основні характеристики та особливості даного товару і допоможемо підібрати максимально практичне і відповідне для вас рішення.

Особливості бігових рюкзаків

Рюкзаки для бігу покликані забезпечити базові потреби бігуна та зробити його більш автономним. У них можна помістити необхідний для тієї чи іншої дистанції запас їжі та води, одяг на випадок зміни погоди, особисті речі (телефон, гроші тощо). При цьому рюкзак повинен залишатися максимально комфортним — не сковувати рухи, мати збалансовану вагу і менше відчуватися. Перед тим як купити рюкзак для таких активностей, зверніть увагу на такі особливості виробу:

  • Об`єм. Для щоденних тренувань у місті або невеликого забігу пересіченою місцевістю (до 50 км) підійде маленький рюкзак для бігу місткістю 2-5 літри. Універсальним варіантом для дистанцій до 100 км. вважається 6-10 літрів (наприклад, рюкзак для бігу Asics Lightweight Running Backpack). Ну а для дводенних марш-кидків із необхідністю повної автономії знадобиться найбільший обсяг – від 11 до 20 літрів.
  • Наявність гідратора. Виробники пропонують два варіанти забезпечення потреби бігуна у воді. Перший - це звичайні відсіки під одну або дві пляшки, які зручно розташовані на нагрудних лямках. Другий, більш просунутий — це рюкзак для бігу з питною системою (гідратором). Пристрій є герметичний мішок для рідини (1-3 літра) з гнучкою трубкою, з якої можна пити воду на ходу, не роблячи зайвих рухів. Зверніть увагу: рюкзак з водою для бігу може мати гідратор у комплекті, або лише відсік під нього.
  • Дизайн. Існує два основних типи: рюкзак та жилет. Перший має класичну форму, він більш місткий та підходить для помірного темпу. Жилети відрізняються максимальним обляганням та анатомічною формою, їх найчастіше беруть для швидкого бігу. Також існує проміжна модель - рюкзак-жилет з великим відсіком на спині та анатомічними лямками, як у жилета (ознайомитися з таким варіантом можна на прикладі Osprey Duro 1.5). При виборі екіпіровки обов'язково враховують не лише форму, а й матеріал, фурнітуру, якість пошиття та зручність посадки – докладніше про це далі.

Для особливої мобільності на мінімізації ваги на великих дистанціях ми радимо також купити біговий жилет, який легше за рюкзак та дозволяє взяти із собою необхідну кількість води. 

Які вимоги до матеріалів мають біговий рюкзак та жилет для бігу?

Кліматичні умови безпосередньо впливають на те, з яких матеріалів повинен бути біговий рюкзак та жилет: купити модель з тканин, що дихають, однозначно, треба для літніх забігів, а демісезонне екіпірування, навпаки, має мати високі грязе- і водовідштовхувальні властивості.

Важливо! У жаркий час ставку необхідно робити на хороші вентиляційні та поглинальні властивості. При цьому необхідно враховувати матеріал не тільки рюкзака, а й одягу: для комфортного пересування надягайте синтетичну футболку, що швидко висихає, замість бавовняної.

Якісні бігові рюкзаки виготовлені із міцної тканини та мають добре оброблені шви та фурнітуру, які за умови правильного підбору аксесуару не натирають шкіру. Щоправда, навіть найкращий рюкзак може спричинити дискомфорт, якщо носити його на голе тіло – у такому разі рекомендуємо захистити місця потенційно небезпечного контакту шкіри з тканиною пластиром.

Зручність та кріплення бігових жилетів та рюкзаків

Ідеальне спортивне екіпірування буквально «зливається» з тілом бігуна. Що це означає? Рюкзак облягає корпус, але не здавлює його, він добре зафіксований і не бовтається під час бігу та стрибків, його вага відчувається щонайменше. Забезпечити виконання цих завдань покликані обтічна плоска форма, полегшені матеріали, зручні лямки та фіксувальні застібки на грудях та животі.

Правильна посадка також залежить від того, наскільки точно підібрано розмір аксесуара. Переконайтеся, що головний відсік не бовтається на спині, лямки не сповзають із плечей, а кріплення не стискають тіло. Ви повинні почувати себе комфортно, вільно дихати та рухатися. Зверніть увагу, що деякі виробники випускають спеціальні моделі для тендітної жіночої фігури (Osprey Kitsuma 7 та ін.).

Ще один важливий момент при виборі бігового жилета – це достатня кількість кишень та застібка основного відсіку. Для швидкого доступу до вмісту виробники роблять багато передніх та бічних кишень. Відсік на спині найчастіше зроблений на блискавці, проте є й альтернативний варіант — еластична «кишеня-кенгуру», дістати з якої щось за належної спритності рук можна просто на бігу.

Вже вибрали біговий аксесуар за рекомендованими параметрами? Залишилося перевірити його у справі! Купуючи рюкзак в офлайн-магазині Shambala у Дніпрі чи Вінниці, або забираючи онлайн-замовлення на Новій Пошті, обов'язково проведіть невеликий тест-драйв. Покладіть щось усередину, застебніть і відрегулюйте кріплення, а потім пройдіться, пострибайте, нахиліться і прислухайтесь до відчуттів - чи подружилася з вами нова річ, чи варто пошукати щось інше? Тільки врахуйте, що вперше будь-який рюкзак ляже не ідеально - його, як і взуття, потрібно трохи "обкатати", звикнути до його форми та функціоналу, і нарешті відчути, як частину себе.

 

Також в нашому магазині ви знайдете:

 

Вгору