Не всі походи супроводжуються душем, лазнею або зануренням в джерела. Взагалі, існує думка, що рушник в поході - розкіш. Адже можна не витиратися. Тіло саме висохне або…замерзне. Ну а якщо турист вибагливий, він може промакнуться футболкою або флісовою кофтою. Або взагалі надіти одяг на вологе тіло, нехай так сохне.

Потім доводиться сушити одяг в спальному мішку, тому що плечі натираються крізь мокру футболку. Високо ймовірно поява шкірних подразнень, нежиті та інших неприємних ситуацій.

Віддають перевагу комфорту туристи використовують махровий класичний рушник з дому, але після водних процедур часто спантеличені, куди його подіти, щоб воно висохло. Найчастіше ж його при несприятливій погоді доводиться ізолювати в пакет, гермомешок, потім сушити біля багаття або над пальником.

Але можна вчинити інакше. Давно винайдені спортивні рушники з мікрофліса (більш відомий як мікрофібра). Використовуються переважно в туризмі і подорожах, хоча суперкомпактний рушник доведеться як не можна до речі і під час відвідування спортзалів, басейнів, поїздки на море. Також можна обзавестися таким рушником на робочому місці, в офісі, наприклад, якщо добираєтеся на велосипеді і є душ.

 

Зміст:

  1. Переваги мікрофібрових рушників.
  2. У чому відмінності туристичних рушників і якому віддати перевагу?
  3. Додаткові застосування туристичних рушників.
  4. Вимоги по догляду за спортивним рушником.

 

Переваги мікрофібрових рушників

  • Компактність. Складений великого формату рушник з мікроволокна розміром 140 * 70 см об'ємом з кулак і майже не займає простір в сумці, рюкзаку.
  • Дуже легке. Компактний рушник з мікрофібри має масу набагато менше звичайного класичного банного "побратима" при аналогічних розмірах. Так, рушник DryLite Towel Antibac 30 * 60 см від бренду Sea To Summit важить всього 37 г! Аналогічне з махри потягне на 200 г. уявіть різницю в мокрому вигляді.
  • Високий показник поглинання. При своїй компактності, туристичні рушники впевнено і швидко вбирають великі кількості вологи.

 

Розміри туристичного та домашнього рушника.

 

  • Швидко сохне. Похідний рушник здатний висохнути за 15-20 хвилин. Воно просохне, поки ви будете одягатися, збирати речі. Особливо в сонячну або вітряну погоду.
  • Гігієнічність. Все частіше виробники для недопущення розвитку патогенних бактерій звертаються до технології обробки матеріалів іонами срібла.
  • Зручність користування. Найчастіше спортивні рушники комплектуються спеціальними чохлами, які зручно прикріпити на ремінь, до поясу рюкзака, помістити в маленький бічний або фронтальний кишеню, просто покласти в сумку. А за спеціальну петлю, передбачену на ньому самому, його можна начепити на сучок або гачок.
  • Простий догляд. Туристичний рушник без праці стирається навіть в низької температури воді. Передбачена машинне прання.

 

Ці чудові характеристики і визначають настільки широку популярність рушників з мікрофібри серед похідників, спортсменів і так далі. Чи володіють вони недоліками? Мінуси завжди можна знайти, якщо здорово пофантазувати, наприклад:

  • Туристичний рушник протипоказано сушити поблизу вогню через можливість оплавлення. Але поблизу вогню небезпечно сушити будь-які речі & ndash; можна взуття оплавити, отримати опік…
  • Рушник з мікроволокна не зможе зігріти так, як сухе махрове. Хоча, не варто ходити в ньому півдня, - витертися, зібрати речі — і в дорогу!

Мінуси спортивних рушників незначні, а переваги настільки явні, що у виборі сумнівів немає — у будь-якого туриста має бути сучасно технологічний рушник, а краще цілий набір.

 

У чому відмінності туристичних рушників і якому віддати перевагу?

Перш за все рушники відрізняються матерією. Існують варіанти з різною щільністю тканини і фактури, - це впливає на поглинання, вага, обсяг рушники, швидкість його висихання. Пухнасті або ворсисті нагадують трохи звичайні бавовняні, проте, набагато компактніше, швидше сохнуть.

 

Різна фактура рушників з мікрофібри.

 

Також рушники з мікрофібри бувають різного розміру. Часто розмір позначають буквами, подібно одягу, — від XS (можна порівняти з носовою хусткою, вага 20-30 г) до XL (велике/Банне/сімейне - 200-300 г). Зі збільшенням розміру зростає і вага, так що вам вирішувати, який розмір більш відповідний вашим запитам.

Багато рушники виготовлені із застосуванням антибактеріальної обробки. Така стане в нагоді в разі активного користування і за відсутності нормальної можливості його сушити. Зверніть увагу на упаковку. Варто вибрати непромокальний транспортувальний чохол, якщо передбачається носити в сумці вологий рушник. У разі виникнення необхідності, щоб складений рушник підсихав – виберіть перфорований або сітчастий чохол, забезпечений петелькою, щоб можна було пристебнути до поясу або рюкзаку.

 

Рушник Sea to Summit з чохлом

 

Додаткові застосування туристичних рушників

Людська фантазія не має меж. Розглянемо найпоширеніші способи застосування рушників з мікрофібри для розуміння і усвідомлення всіх принад цього невигадливого предмета. Крім класичного обтирання після душу, методикою якого володіє кожен з нас, запропонуємо корисні лайфхаки, які можуть стати в нагоді як бувалому туристу, так і новачкові.

  1. Забули панамку або кепку? Не біда, спорудити подобу арафатки в спекотний день допоможе рушник. Нав'яжіть його на голові, залишивши кінці висіти ззаду. Така пов'язка надійно захищає не тільки голову і лоб, але і шию. Під нею не жарко, адже мікрофліс добре продувається.
  2. Рушником з мікрофібри зручно знімати конденсовану вологу з тенту намету в холодну сиру або дощову погоду. Декількома рухами ви осушите тент, причому рушнику таку кількість вологи дарма, а ви – в комфорті.
  3. Під час водного пригоди похідний рушник може використовуватися в якості прапора або невеликого навісу на привалі, так як воно досить еластичне і яскраве. Йому не страшний невеликий дощ, і воно здатне забезпечити вас тіньком, якщо природної тіні поблизу немає.
  4. У дуже спекотний день зав'яжіть навколо зап'ястя змочений водою маленький рушник. Використовуйте такого типу перев'язку, щоб промаківать піт з обличчя і шиї під час руху, до того ж волога мікрофібра дасть відчуття легкої прохолоди і моментально вбере краплі і патьоки поту.
  5. Спідниця. Часто проходячи повз монастир, жіноча частина групи часто відчуває бажання його відвідати. Красива монументальна архітектура, запах вогкості і старовини, прохолода і спокій, джерело зі смачною водою… але ж дівчата-походниці в брюках або шортах, а потрібна спідниця. Для дотримання традицій жінкам накривати ноги і голову, використовуйте все ті ж рушники. Маленькі для головного убору, великі (за допомогою звичайного обмотування навколо стегон) – в якості спідниці. Тепер можна сміливо йти!
  6. Ви ходите в спорткомплекс, не можете жити без басейну або тренажерного залу, після роботи, друзі покликали на пляж, але не хочеться носити великі сумки? Знову на виручку приходить спортивний рушник! Грудочка-згорток непримітний в невеликій сумочці, рюкзаку, барсетці.
  7. Використовуйте рушник в якості шарфа на шию або пов'язки на обличчя, Якщо в поході різко змінилася погода – подув холодний вітер або почалася піщана буря. Воно відмінно дихає і прекрасно рятує від поривів сильного вітру. Під час привалу швидко висохне, якщо намочило дощем.
  8. Якщо хтось впав, отримав садна, подряпини або навіть розтягування під час прогулянки або радіального походу, зробіть з мікрофібрового рушника пов'язку! Приємним плюсом буде наявність антибактеріальної просочення волокон. Фіксуючий і вбираючий бандаж робиться легко і дозволить повернутися до біваку, де чекає повноцінна аптечка.
  9. Великий рушник прекрасно вбереже вас від несподіваних опадів, ввібравши їх своїм матеріалом, тим самим, не давши вам замерзнути і вимокнути, якщо банально забули дощовик або парасольку будинку. Крім перерахованих вище, застосувань маленькому, легкому, зручному рушнику з мікрофібри — не злічити. Можливо, саме ви станете автором і ідейним втілювачем нових!

 

Вимоги по догляду за спортивним рушником

Рушники з мікрофібрового волокна переважно прати в прохолодній воді (30-40 град), не слід застосовувати порошкові пральні засоби, а також ополіскувачів, так як їх частинки погано випираються і виріб може втратити свої антибактеріальні властивості; також знижуються показники поглинання.

Не можна сушити рушники на обігрівачах або на інших сильно розігрітих предметах або поверхнях, близько до вогню.

Просто розвісьте або розкладіть в добре провітрюваному місці. Перевірка матеріалу виробу на стійкість фарб запобігти небажану линьку і вбереже ваші речі від фарбування.