Зміст:

  1. UVA і UVB: що це?
  2. Одяг з UPF-захистом
  3. Сонцезахисні креми:

 

Одна з найбільших радостей від перебування на свіжому повітрі – можливість поніжитися під теплими сонячними променями. Багато хто з нас прагне за час літнього відпочинку придбати гарний «шоколадний» загар. Але, як і багато радості життя, найкраще робити все в міру. Сонячне світло включає промені ультрафіолетового (УФ) випромінювання, і вплив цих променів може призвести до вкрай неприємних наслідків – починаючи від сонячних опіків, і закінчуючи передчасним старінням шкіри і навіть рак.

Отримати сонячні опіки можна не тільки лежачи на шезлонгу на березі моря, але і під час гірського походу, сплаву по річці на байдарці або навіть на банальній риболовлі.

Для вирішення цієї проблеми випускається спеціальний одяг із захистом від ультрафіолету і високоякісні сонцезахисні креми.

Перед тим як перейти до розгляду одягу і сонцезахисних кремів давайте для початку розберемося з видами ультрафіолетових променів.

 

UVA і UVB: що це?

Ультрафіолет ділиться на три категорії: UVA (ближній ультрафіолетовий діапазон), UVB (середній ультрафіолетовий діапазон) і UVC (дальній ультрафіолетовий діапазон). Так як ультрафіолетове випромінювання, що виділяється Сонцем, при досягнення Землі на 95% складається з UVA і на 5% з UVB – на UVC-ультрафіолет далекого діапазону немає сенсу звертати увагу. Розглянемо перші два види ультрафіолету:

  • UVA-промені – проникають в глиб структури шкіри, прискорюють старіння шкіри і в результаті чого зростає ризик виникнення раку шкіри.
  • UVB-промені – основний винуватець появи сонячних опіків. Так само підвищують ризик виникнення раку шкіри і меланоми.

Відповідно, нам необхідний захист від цих двох видів ультрафіолетового випромінювання. Сучасна «сонцезахисний» одяг прекрасно справляється з цим завданням. Розглянемо його більш детально.

 

Одяг з UPF-захистом

Для визначення того наскільки ефективно тканина, яка використовується при пошитті одягу, захищає від UVA і UVB-ультрафіолетових променів використовується розроблений в Австралії ще в 1994 році тест UPF (Ultraviolet Protection Factor). Під час тесту враховується щільність плетіння і склад тканин, інгредієнти, використовувані в барвниках, реакція на ультрафіолет тканини в намоклому і сухому стані, еластичність тканини і т. д. В результаті проведених тестів тканина отримує UPF-рейтинг.

Для більш наочного розуміння розглянемо наведену нижче порівняльну таблицю рейтингів UPF.

Рейтинг UPF Категорія захисту % заблокованого УФ-випромінювання
15 - 24 Добре 93,3 - 95,9
25 - 39 Дуже добре 96,0 - 97,4
40 - 50+ Відмінно 97,5 - 98+

Для досягнення високих рейтингів UPF тканини можуть оброблятися специфічним хімічним складом (зокрема, діоксид титану) або спеціальними барвниками з ультрафіолетовим блокуванням. Так само варто відзначити залежність захисту від ультрафіолету від щільності тканини. Поліестерові і нейлонові волокна, штучна лайкра або акрил впораються з ультрафіолетом істотно краще, ніж тонка бавовна або льон. Саме з цієї причини в одязі для активного відпочинку в основному використовуються нейлонові і поліестерові волокна. Так само варто відзначити високу UPF захист у виробів з мериносової вовни – 25-50+.

Компанія Marmot має в своєму активі технологію плетіння тканини SolarShield – захист від ультрафіолету досягається виключно завдяки технології плетіння тканини без використання блокуючих добавок. Блокуютчи добавки та барвники з часом вимиваються в результаті прання, тому така технологія є більш ефективною.

Для міської носки, під час нетривалого перебування на відкритому сонці нам досить одягу з бавовни – біла х/бешна футболка має UPF 5-8 пропустить приблизно 20% ультрафіолету, що цілком терпимо. Але під час походів по високогір'ю або сплавів по річці, коли ультрафіолет відбивається від води, нам знадобиться більше серйозний захист.

При підборі сонцезахисної одягу звертайте увагу на рейтинг UPF, який зазвичай вказується на бирках вироба. Говорячи про одяг даного виду не можна не згадати про, вупускаємі на протязі вже багатьох років, футболки з довгим рукавом Marmot Windridge LS і жіночу версію цієї моделі – Marmot Crystal LS. Легкі, швидковисихаючі футболки з відмінною дишимістю і захистом від ультрафіолету. Завдяки плоским швам і вентиляційним вставкам відмінно підходять для занять спортом, активного відпочинку на воді і походів в горах. Особливо важлива наявність довгих рукавів в походах, коли потрібен захист не тільки від сонця, але і від комарів, кропиви, борщівник та інших неприємностей.

Marmot Windridge LSMarmot Wm's Crystal LS

Так само не забудьте про головні убори. Вся продукція компанії Buff з маркуванням UPF, як кепки, так і універсальні пов'язки, мають найвищий захист від ультрафіолету. Для гірських походів рекомендується мати головний убір, що захищає шию, вуха і ніс. З цим завданням відмінно впораються широкополі капелюхи, панами і кепки з захистом шиї від фірми Buff.

Широкополі капелюхиПанамиКепки з захистом шиї

Незважаючи на описані вище переваги сонцезахисного одягу, без сонцезахисного крему нам все одно не обійтися. Тому приступимо до його розгляду.

 

Сонцезахисні креми

Як і у випадку з одягом для визначення ефективності сонцезахисного крему використовується спеціальний коефіцієнт – SPF. Головною відмінністю від UPF, є те, що SPF показує захист тільки від UVB променів. Сьогодні всі сонцезахисні креми тестуються за єдиним міжнародним стандартом ISO 24444. Сонцезахисні креми, які також захищають від UVA-променів, тестуються за стандартом ISO 24443 – ступінь захисту варіюється від 0 до 5.

SPF показує кількість ультрафіолету, що пробивається до шкіри через шар крему товщиною 2 мг на 1 см2. Зведена таблиця коефіцієнтів SPF виглядає так:

  • SPF 15 – блокує 93% UV
  • SPF 30 – блокує 97% UV
  • SPF 50 – блокує 98% UV

У нашому магазині представлені сонцезахисні креми самого найвищої якості від британської торгової марки Lifesystems.

Для гірського походу вам варто розглянути сонцезахисний крем Lifesystems Mountain SUN SPF50. Цей сонцезахисний крем був розроблений для захисту незахищеної шкіри від підвищеної інтенсивності шкідливих променів сонця на висоті. Ідеальний як сонцезахисний крем для альпіністів, скелелазів, лижників і сноубордистів. Унікальна формула поєднує в собі поліпшену фільтрацію UVB/UVA-променів – SPF 50+ і UVA 5. З додаванням вітамінів E і B для захисту вашої шкіри від сонця і довготривалого ушкодження шкіри. Містить фотостабільні фільтри широкого спектра дії, що не руйнуються при впливі сонячних променів. Стійкий до поту. Рекомендований дерматологами. Випускається в упаковках на 20, 50 і 100 мл.

Lifesystems Mountain SUN SPF50

Рясно нанесіть крем на суху шкіру за 30 хвилин до виходу на сонце. Одне нанесення забезпечує захист протягом 8 годин. Наносьте крем повторно кожні 2 години на великій висоті, в місцях підвищеної вологості, після плавання або використання рушники.

Під час зборів на альпіністське сходження не забудьте взяти з собою бальзам для губ Lifesystems Expedition SUN Stick Active SPF30. Відмінно захищає від ультрафіолету і запобігає обвітрюванню і висиханню губ. Має приємний аромат і текстуру. Також варто відзначити петлю для шнурка на ковпачку, завдяки чому можна зручно розмістити бальзам на шиї.

Lifesystems Expedition SUN Stick Active SPF30

Якщо ж ви шукайте сонцезахисний крем для активного відпочинку на відкритій воді, будь то рафтинг або відпочинок на морі, для вас буде ідеальним варіантом Lifesystems Sport SUN SPF50. Має таку ж високу захист від UVB/UVA-променів і ті ж фотостабільні фільтри широкого спектра. Має більш високу водостійкість. Містить технологію захисту від медуз. Стійкий до поту. Рекомендований дерматологами. Випускається в упаковках на 50 і 100 мл.

Lifesystems Sport SUN SPF50

Рясно нанесіть крем на суху шкіру за 30 хвилин до перебування на сонці. Одне нанесення крему забезпечує захист від ультрафіолету протягом 8 годин і 80 хвилин плавання. Повторно наносите крем кожні 2 години в місцях підвищеної вологості, після плавання або використання рушники.

 

Бажаємо всім добре провести літо, придбати здоровий загар і не страждати від сонячних опіків!