Зміст:

 

  1. Як вибрати термобілизну?
  2. Термобілизна – що це?
  3. Для чого потрібна термобілизна?
  4. Як же вона працює?
  5. Види термобілизни за складом. З чого вона зроблена?
  6. Яка термобілизна потрібна саме вам?
  7. Як підібрати розмір термобілизни?
  8. Які відчуття відчуває людина в термобілизні?
  9. Яких виробників термобілизни вибрати?
  10. Догляд за сучасною термобілизною.
  11. Скільки коштує термобілизна?
     


 

Як вибрати термобілизну?
 

Запам'ятайте головне правило підбору одягу – вам має бути сухо і тепло завжди, без вийнятків. З метою створення комфортних умов, компанії, що спеціалізуються на виробництві одягу аутдор формату, постійно вдосконалюють свої технології. 

Щоб створити комфорт в холодну пору року незалежно від ступеня активності, потрібно пам'ятати про найважливіший елемент гардеробу – якісну термобілизну. Цю деталь екіпіровки позначайте першою в списку при зборах в далекий похід, на катання на лижах і навіть на просту прогулянку з дітьми.

Тому ми проведемо для вас пізнавальну екскурсію по світу термобілизни і постараємося відповісти на найбільш актуальні питання щодо цього одягу.

Давайте визначимося, що ж таке «хороший» одяг. Вибір термобілизни, в першу чергу, залежить від ступеня Вашої активності. Адже, як не парадоксально, навіть найякісніша і дорога річ перетворюється в «погану», якщо не врахувати фактор фізичної активності.


Термобілизна — що це?
 

Багатьох людей на початку вводить в оману сам термін «термобілизна». Адже приставка «термо» асоціюється з предметами, які гріють. Однак це не головна і не найважливіша функція сучасної білизни для активного відпочинку, спорту і щоденних прогулянок. Адже спеціалізовані комплекти додатково є ще вологостійкими і антибактеріальними. Але навіть це не розкриває всього потенціалу високотехнологічного одягу.

Термобілизна – це натільні елементи одягу, які часто називають «першим шаром» з концепції 3 шарів. Їх виготовляють з різноманітних матеріалів: натуральних, синтетичних і змішаного типу. Остаточний вибір сировини залежить від умов експлуатації. 

При цьому передбачена складна структура текстилю та використання спеціальних технологій, покликаних:

  • відвести зайву порцію вологи;
  • зберегти дорогоцінне тепло, яке виробляє тіло.


Не менш важливий фактор, що впливає на появу дискомфорту і змерзання в холодну пору, – наявність вологи. Тому її відведення – одна з кращих переваг якісної термобілизни в порівнянні з повсякденним одягом.

Асортимент термобілизни сьогодні досить великий і включає такі деталі гардеробу: майки, шкарпетки, топи, кальсони і навіть термотруси.

Для чого потрібна термобілизна?
 

Спеціалізована термобілизна виконує ряд важливих функцій:
 

  1. Відведення зайвої вологи від шкіри, не накопичуючи її. Для порівняння варто звернути увагу на звичайну бавовняну білизну, яка відмінно вбирає піт і, намокаючи, провокує більш сильне переохолодження.
  2. Регулювання теплообміну. Продумана технологія дозволяє зберегти тепло тіла без перегріву.
  3. Забезпечення свободи рухів. Для створення білизни використовують еластичні тканини, які забезпечують комфорт навіть при активній експлуатації виробів в період фізичних навантажень.
  4. Тривале збереження гігієни тіла. Неприємний запах поту практично зникає.
  5. Забезпечення комфорту, незалежно від рухливості. В хорошій термобілизні завжди тепло, комфортно і сухо.
     

Як бачите, необхідність такої білизни незаперечна для туристів, спортсменів та інших активних людей

 

Читайте також: Як вибрати фліску, і чому фліс — один з найкращих матеріалів для аутдору

 

Як працює термобілизна?
 

Відповідно до свого основного призначення термобілизна може зберігати тепло, випаровувати вологу або виконувати обидві функції одночасно. Проте існують її різні види, задачі яких трохи відрізняються:

Чому це так важливо? Тому що при інтенсивних фізичних навантаженнях природно виділення організмом великої кількості вологи, а її накопичення в тканинах натільної білизни помітно знижує теплоізоляцію одягу. А щоб зігрітися і випарувати надлишок вологи, тіло витратить ще більше цінної енергії.

Оптимальною вважається комірчаста тканинна структура, в якій внутрішні комірки застосовані, щоб відводити піт назовні, а зовнішні – оперативно розподіляти по поверхні і випаровувати непотрібну вологу, завдяки капілярному ефекту. Відповідно енергія тіла не витрачається даремно на випаровування надлишку вологи, а вироблене організмом тепло зберігається.

У лінійках спеціалізованої термобілизни також передбачені моделі різної щільності. Продумана зональна компресія забезпечує виконання ще однієї функції – стимулювання кровообігу, яке підтримує м'язовий скелет в тонусі.
 

 

Види термобілизни за складом. З чого вона зроблена?


Сьогодні у продажу ви можете зустріти три види термобліизни:
 

  • Синтетична -  відмінно виводить вологу, тому оптимальна до інтенсивних навантажень.
  • Вовняна - ефективно зберігає тепло, тому підходить для тривалих зимових походів
  • Комбінована - складається одразу з вовни та синтетики, щоб отримати переваги обох тканин. Активно використовується у зимових видах активності: лижах, сноуборді, скі-туру та інших

 

 

Десятки спеціалізованих лабораторій не дають технічному прогресу стояти на місці, створюючи унікальні синтетичні матеріали. Сучасний штучний текстиль відмінно пропускає повітря, даючи шкірі дихати, швидко висихає і при цьому не викликає алергії. Порожнисті синтетичні волокна випереджають натуральні по ряду виконуваних функцій і переваг в носінні.

Саме тому велика частина сучасних моделей термобілизни виробляється з синтетичних матеріалів з додаванням натуральних. Виняток – шерсть новозеландських мериносів. Якісними виробами з Меріно може похвалитися бренд Smartwool.

 

Вам також може бути цікаво: Мембранний одяг: види та технології, огляд, порівняння.


Термобілизна з синтетичних волокон
 

Штучні волокна тканини кращі мінімальною кількістю накопиченої вологи, яка швидко випаровується. До плюсів «синтетики» також відносять високу зносостійкість, гіпоалергенність, мінімальну схильність до деформації і здатність попереджати розмноження різних бактерій (запах поту майже не проявляється).

До категорії основної сировини синтетичного типу, що використовується на фабриках термобілизни, відносять:
 

  1. Поліестер (PES). Структурою матеріал чистого або змішаного типу нагадує бавовну. Тканина м'яка, зносостійка і проста в догляді (можна прасувати і сушити на опалювальних приладах).
  2. Поліпропілен (PP) – номер один по відведенню поту без намокання. Однак білизну виключно з PP не варто носити занадто довго і в ній точно не варто спати, тому що матеріал надмірно сушить шкіру.
  3. Поліамід (PA). Головна відмінність матеріалу – гладкість і легкість. З PA найчастіше виготовляють безшовну термобілизну.
  4. Еластан. Очевидно, що цей матеріал надає виробам велику еластичність і зносостійкість. При цьому тонкі волокна не дають білизні розтягнутися.
     

Також у складі термобілизни можна зустріти поліакрил, нейлон та іншу синтетику.
 

Термобілизна з натуральних волокон
 

Властивості природних матеріалів бувають незамінні, чим і важливі. Тому натуральні нитки часто додають в синтетику.

Найбільш затребувані натуральні волокна при виготовленні термобілизни:
 

  1. Бавовна. Головна перевага матеріалу – волога з поверхні шкіри випаровується дуже швидко. Однак головний недолік криється тут же, адже волокна бавовни накопичують піт і міцно утримують його в тканині. Це призводить до переохолодження або великої витрати енергії для випаровування зайвої вологи. Саме тому виробники термобілизни комбінують бавовняні і синтетичні волокна, отримуючи потрібний результат. Волога швидко випаровується, а шкіра залишається сухою. 100% бавовна незамінна лише для сну або повсякденного носіння без високої активності.
  2. Мериносова шерсть. Крім зігріваючого ефекту, матеріал сприяє мікромасажу тіла, покращуючи кровообіг. Цей матеріал незамінний при виборі термобілизни для тривалих походів в зимову пору року. Також шерсть відрізняється антибактеріальними властивостями, виключаючи появу неприємного запаху.
  3. Шовк. Шовкові нитки в білизні підвищують міцність тканини на розрив і її зносостійкість. 
     

При виготовленні термобілизни шовк завжди комбінують з синтетичними волокнами.

Яка термобілизна потрібна саме вам?

Вибираючи тип білизни, потрібно враховувати три важливих чинники:
 

  • температуру повітря;
  • особисті відчуття (вашу реакцію на зміну температури);
  • інтенсивність навантажень.
     

Відповідно до цих критеріїв виробники термобілизни розробили моделі для кардинально різних умов і призначення (спорту, тренувань в залі, повсякденного носіння).
 

Виділяють чотири типи термоблізни:
 

  • Cool – для спеки (холодна).
  • Warm – для холодної погоди (тепла).
  • X-warm – для гранично низьких температур (супер тепла).
  • Light – для літа (легка).
     

Кожен тип відрізняється матеріалами і технологіями, що застосовуються у виробництві. У холодних умовах необхідно, щоб тканина відводила вологу, але зберігала цінне тепло тіла. Адже зимовий спорт передбачає регулярну зміну активності – високих навантажень при спуску з гори зі станом спокою при підйомі на підйомнику або відпочинок в кафе. Тому для нього рекомендується підбирати термобілизну з комбінованих матеріалів. Наприклад, поліпропіленові нитки з додаванням суміші вовни і бавовни. 
 

  • Для завзятих туристів, альпіністів, яхтсменів і любителів сплавів на каяках вибір буде обмежений виключно синтетичною білизною. Причому як влітку, так і взимку. 
  • Для повсякденності можна вибирати і інші варіанти термобілизни на свій смак: з бавовни, синтетики, вовни або комбіновані. Головне підібрати оптимальну щільність матеріалу.


Якщо ви схильні мерзнути вже з приходом осені, то для тривалого неактивного проведення часу на вулиці на холоді радимо вибрати флісову білизну або з вовною.
 

Як підібрати розмір термобілизни?
 

Ідеальний розмір термобілизни – це коли виріб повністю облягає тіло. На виріст не беремо! Інакше піт не буде нормально відводитися назовні, а зібрані краплі вологи будуть прямо-таки стікати по шкірі.

Також фахівці рекомендують підбирати вироби з ущільненими манжетами і посиленими швами. Це забезпечить щільне прилягання і виключить натирання тканиною шкіри. До того ж поверх щільно прилягаючої білизни легко одягнути ще один шар одягу.

При покупці дивіться не тільки на розмір, надрукований на ярлику. В ідеалі варто приміряти, походити і порухатися в новій білизні. Модель не повинна тиснути або натирати. Досвідчені консультанти, що працюють в спеціалізованих магазинах, допоможуть з вибором навіть онлайн. 
 

Які відчуття відчуває людина в термобілизні?
 

У будь-якій термобілизні кожна людина відчуває себе по-різному в залежності від сфери її діяльності. Адже інтенсивність навантажень в різному спорті варіюється. Наприклад, при звичайній пробіжці взимку навантаження на організм високе. Але правильний вибір моделі забезпечить суху спину і поперек.

А ось в туризмі навантаження рване, нерівномірне. Адже активні рухи часто змінюються спокоєм. А душ з теплою водою десь в лісі знайти навряд чи вдасться. Та й взяти кілька змін одягу теж не варіант – кожен грам на рахунку. Також важливий температурний фактор, коли вранці, ввечері, вдень і вночі температура далеко не однакова.

Якщо термобілизна підібрана невірно, про це просигналізує ваша шия. Саме тут, в області коміра проходить "сухий" кордон-орієнтир.
 

Яких виробників термобілизни вибрати?
 

Кожен бренд одягу для зимового спорту відомий своєю лінійкою термобілизни. Тому вибір виробника досить широкий. Однак варто відзначити, що більшість з них випускає білизну тільки як додаткові деталі гардеробу спортсмена. Вам слід звернути увагу на бренди вузької спрямованості, які розробляють і виготовляють тільки термобілизну.


Кращі з кращих у світі термобілизни
 

 

X-Bionic – європейська термобілизна преміум класу була розроблена в кінці 20 століття італійською фірмою There Innovation спільно з фахівцями лабораторії X-Technology. Моделі бренду ідеальні для екстремальних умов, адже вони щільно облягають тіло, не заважаючи активно рухатися. 

Технологічні тканини швидко виводять вологу назовні, зберігаючи нормальну температуру тіла. Головна особливість одягу X-Bionic – зменшення м'язових вібрацій при навантаженні. Доказом високої якості та ефективності брендової термобілизни є незліченні нагороди та перемоги в конкурсах серед аналогічного спортивного екіпірування. У 2012 році бренд був обраний найнноваційнішим, його і сьогодні вважають найкращим провідні атлети світу.

 

Smartwool. Творці бренду – британські інструктори з катання на лижах. Саме тому розроблена термобілизна виключно комфортна і зручна в носінні. У складі виробів присутня натуральна шерсть овець мериносів. Однак, завдяки інноваційним технологіям, матеріал зручний, м'який і довговічний. 

При цьому вироби також підтримують оптимальний мікроклімат як при високих, так і при низьких температурах. Білизна еластична, відмінно «дихає», облягаючи тіло, а також має практично непомітні шви і продумані зони вентиляції.

Accapi - на стику 20 і 21 століть італійська компанія з півстолітньою історією почала розробку і виготовлення вже не тільки термошкарпеток для спорту, але і іншої натільної екіпіровки для спортсменів. У виробництві фахівці ефективно поєднують традиції створення якісного італійського текстилю з технологіями майбутнього. 

Термобілизна Accapi виготовляється на сучасному обладнанні, створюються абсолютно безшовні деталі. Завершальним виробництво циклом на фабриці є гіпоалергенне прання, пом'якшення і бактеріостатична обробка, що надає речам м'якість і гігієнічність. Крім високої технологічності, ергономіки і комфорту, вироби бренду відомі своїм стильним дизайном.

 

Догляд за сучасною термобілизною
 

  1. Ручне прання в теплій воді (до 40°С) з пральним порошком або милом або машинне прання в делікатному режимі з додаванням антистатичних засобів.
  2. Ретельне полоскання без віджиму. Потрібно дати стекти воді.
  3. Сушка в природних умовах (в приміщенні при хорошому провітрюванні і з низькою вологістю) без нагрівання і на відстані від нагрівальних приладів або відкритого вогню. Термобілизну з поліпропілену категорично заборонено виварювати, прасувати або сушити в сушильному обладнанні, а також обробляти розчинниками і засобами для хімічної чистки.

Не варто забувати і про правила зберігання термобілизни. Її не можна залишати в приміщеннях з високим рівнем вологості, поруч з освітлювальними або нагрівальними приладами. Адже нагрітий до температури вище 60 градусів технологічний матеріал втрачає найбільш важливі властивості.
 

Скільки коштує термобілизна?
 

Визначилися з вибором типу, розміру і призначення термобілизни? Залишилося ознайомитися з вартістю якісних брендових моделей. Розкид цін на ринку досить широкий, адже кожен виробник намагається показати високу цінність свого продукту. Бо та ж термомайка в одного бренду може коштувати 500 грн., а у іншого всі 4000 грн. 

Як і при виборі будь-якого елемента гардероба, купуючи термобілизну потрібно розуміти, чого ви очікуєте від покупки за ті чи інші гроші. Придбання речі має бути обов'язково усвідомленим і обдуманим. Для цього відразу потрібно визначитися, що саме ви шукаєте – функціональну частину екіпіровки або просто черговий дизайнерський аксесуар. 

Якість і функціональність однозначно будуть коштувати дорожче простого стилю. Однак якщо дотримуватися правил догляду, така термобілизна прослужить Вам вірою і правдою не один рік. Можете не сумніватися!