Зміст:

1. Матеріали Polartec середнього утеплюючого шару

2. Матеріали Polartec для натільного базового шару

3. Матеріали Polartec для зовнішнього захисного шару

Поговоримо про бренд Polartec та його тканини полартек

У 1981 році, заснована на початку ХХ століття угорським емігрантом Генрі Форштейном в місті Малден, штат Массачусетс, компанія Malden Mills представила світу нову лінійку флісових матеріалів, що отримала назву Polarfleece. Сьогодні сімейство цих матеріалів носить назву Polartec Classic і зустрічається в колекціях всіх провідних світових виробників туристичної та альпіністської екіпіровки.

Перші фабрики компанії Malden Mills

До кінця 70-х років в outdoor-індустрії завершувалося формування знайомої нам системи шарів: на ринку вже були доступні перші штани і куртки з мембраною Gore-Tex, перші види поліпропіленової функціональної натільної білизни, а старі, колючі і важкі вовняні светри поступово витіснялися кофтами з ворсистого флісу. Саме в останньому сегменті матеріали Polartec зробили справжній технічний прорив.

Більш бюджетні флісові матеріали того часу мали досить банальну структуру: в тканинну сітчасту основу впліталися короткі поліестерові волокна (штапельне волокно) після чого, отриманий матеріал трохи закатували. Такий фліс мав відносно велику вагу і більш низькі термоізоляційні властивості. Крім цього ворс швидко зношувався і міг буквально «вилазити» з тканинної основи.

Виробництво тканин Polartec є набагато більш трудомістким процесом. На першому етапі кругові в'язальні верстати сплітають довгу «трубу» з порожнистих поліестерових ниток (виробництво DuPont). Після фарбування і сушки сплетена труба розрізається. Нитки з обох сторін отриманого волокна утворюють петельки суворо контрольованої довжини, які потім розриваються за допомогою барабанних металевих щіток, що обертаються з різною швидкістю. В результаті цього процесу утворюється пухнаста поверхня з величезної кількості дрібних ниток, переплетення між якими утримують повітряний прошарок, завдяки чому досягаються відмінні термоізоляційні властивості. При цьому об'єм самого полотна виростає в 5 разів без збільшення ваги тканини. Після цього отриманий матеріал проходить антіпіллінгову обробку за допомогою спеціальних спіральних ножів, які підрізають ворс на фіксованій висоті з обох сторін тканини. На фінальному етапі відбувається нанесення водовідштовхувального просочення DWR і матеріал готовий до пошиття одягу.

На даний момент на ринку є величезна кількість більш бюджетних аналогів флісових матеріалів Polartec, але незважаючи на зовнішню і тактильну схожість вони, найчастіше, істотно поступаються по зносостійкості і по співвідношенню показників ваги і термоізоляції.
Сьогодні компанія, яка пережила в 1995 році катастрофічну пожежу, що знищила 40% всіх заводських потужностей, загрозу банкрутства і в 2007 році перейменована в Polartec LLC. є одним з найбільших виробників матеріалів для одягу в Outdoor-індустрії.

Крім флісових матеріалів в арсеналі компанії представлені матеріали для базового і зовнішнього захисного шарів. У цій статті ми хочемо детально описати всі основні продукти Polartec. Почнемо з сегмента, з якого все почалося – середнього утеплюючого шару.

Матеріали середнього утеплюючого шару

Polartec Classic

Polartec Classic Polartec Classic тканина
Про найперший і найвідоміший матеріал Polartec Classic ми вже докладно написали вище. Матеріали з цієї лінійки розділяються по щільності:

  • Polartec Classic 300 (300 г / м2) – дуже щільний і теплий зовнішній матеріал. Через велику вагу на сьогоднішній день практично не використовується при пошитті альпіністського і туристичного одягу.
  • Polartec Classic 200 (200 г / м2) - матеріал середньої щільності, який використовується як при пошитті повсякденного міського одягу, так і при пошитті одягу для спорту та активного відпочинку.
  • Polartec Classic 100 (100 г / м2) - тонкий флісовий матеріал, що забезпечує повітропроникності і помірну термоізоляцію, який використовується при пошитті середнього утеплювального шару для туристів і гірськолижників.
  • Polartec Classic Micro (менше 100 г / м2) - найтонший класичний флісовий матеріал в лінійці Polartec, що володіє максимальною повітропроникністю, і використовувана при пошитті бігового, туристичного і альпіністського одягу.

Polartec Thermal Pro

Polartec Thermal Pro технология Polartec Thermal Pro тканина

Даний продукт став результатом еволюції класичної лінійки матеріалів Polartec Classic. Зовнішня сторона в даному матеріалі має більш гладку плетену структуру, що забезпечує велику довговічність і більш високі антіпіллінговие властивості (матеріал менше скочується), а внутрішня сторона виконана з довгих поліестерових порожнистих волокон які утворюють приємну на дотик ворсисту поверхню, яка ефективно утримує в собі повітряний прошарок, завдяки чому досягаються відмінні термоізоляційні властивості матеріалу.
Дослідження компанії показали, що новий матеріал має кращу повітропроникність і вищі термоізоляційні властивості без збільшення ваги в порівнянні з аналогічними матеріалами з флагманської лінійки Polartec Classic.

На сьогоднішній день Polartec Thermal Pro поступово витісняє класичні флісові матеріали як в спортивному, так і в повсякденному міському одязі. У колекції виробника так само доступна версія з вогнетривкої обробкою - Polartec Thermal Pro FR.

Polartec High Loft

Polartec High Loft технологія Polartec High Loft 
Найкращий флісвоий матеріал в колекції Polartec в співвідношенні вага / термоізоляція. Для досягнення такого результату розробники компанії застосували при виробництві флісу тонші і довші порожнисті поліестерові волокна. В результаті новий матеріал вийшов більш об'ємним і пухнастим, зберігши при цьому малу вагу. Відповідно, завдяки цьому в ньому утримується великий повітряний прошарок і, як результат, досягаються вищі ізоляційні властивості - за результатами ряду досліджень матеріали з лінійки Polartec High Loft більш ніж в два рази перевершує по термоізоляції аналогічні їм Polartec Classic 200 і Polartec Classic 300.

Тестування показали, що, не дивлячись на використання більш тонких і довгих волокон Polartec High Loft має відмінну зносостійкість і не створює перешкод при надяганні поверх себе інших шарів одягу.

Polartec Wind Pro

Polartec Wind Pro технологія Polartec Wind Pro тканина
На відміну від описаних вище матеріалів при створенні цього продукту використовувалася тканинна основа з більш щільним плетінням. Завдяки цьому матеріал, який отримав назву Polartec Wind Pro, придбав високі вітрозахисні властивості - дослідження показали, що Polartec Wind Pro в 4 рази краще блокує вітер в порівнянні зі звичайним флисом, але при цьому його повітропроникність найнижче на 15% в порівнянні з все тим же флисом.

Вироби з цього матеріалу можуть використовуватися як в якості середнього утеплювального, так і в якості зовнішнього захисного шару, володіють малою вагою і компактністю. Випускається версія з вогнестійкою обробкою Polartec Wind Pro FR.

Polartec Power Air

Polartec Power Air технологія Polartec Power Air тканина
Одним з основних недоліків флісових матеріалів є схильність ворсу до «линьки». Дослідження Polartec показали, що навіть самий якісний флісовий матеріал може втратити до 700 тисяч ворсинок в результаті всього одного прання. Звичайно це буде мати дуже негативні наслідки для ізоляційних властивостей тканини, її довговічності, а також буде надавати негативний вплив на навколишнє середовище.

Для усунення цього недоліку інженерами Polartec було знайдено наступне рішення: було сплетено полотно з цілісних безперервних волокон, що складається з квадратних повітряних клапанів. Всередину цих кишень поміщаються спіралеподібні порожнисті волокна, що забезпечують високу термоізоляцію і при цьому мають більшу зносостійкість в порівнянні з більш тонкими мікроволоконними аналогами. Щільне зовнішнє плетіння з відмінними антіпіллінговими властивостями практично зводить до нулі можливість міграції наповнювача, що в сумі робить цей новий матеріал, який отримав назву Power Air, одним з найбільш довговічних, з доступних матеріалів для середнього утеплюючого шару на сьогоднішній день.

Досягнувши всіх можливих висот у сфері флісових матеріалів і заробивши в цій сфері практично прозивну назву (багато альпіністи і туристи будь-яку флисовую кофту називають «Полар»), компанія Polartec не стоїть на досягнутому і прагне створювати нові матеріали для інших сегментів туристичної одягу. І першому продуктом в цьому напрямку став Polartec Alpha.

Polartec Alpha

Polartec Alpha технологія Polartec Alpha тканина
На початку 2010-х Головним управлінням військ спец. призначення Міністерства оборони США проводився конкурс зі створення утеплювача нового виду, до якого виставлялися такі вимоги: він повинен був не перешкоджати проходженню крізь себе пари, мати гарну повітропроникність, швидко сохнути, мати малу вагу і при цьому забезпечувати високу термоізоляцію і помірну вітронепроникність. За результатами тестів перше місце зайняв матеріал, наданий компанією Polartec, що отримав після виходу на комерційний ринок назву Alpha.

Жорсткі вимоги конкурсу були обумовлені недоліками доступних у той час утеплювачів: пухові утеплювачі, хоч і були кращими в співвідношенні вага / тепло, але, незважаючи на прогрес у вирішенні цієї проблеми за останні роки, втрачають свої властивості при намоканні. Мікроволоконні синтетичні утеплювачі, в першу чергу Primaloft Gold, практично не втрачали ізоляційні властивості при намоканні, але повторюючи структуру ниток пуху вони крім переваг успадковують і його вади, такі як схильність міграції через що виробники змушені використовувати щільні пухотримаючі нейлонові матеріали, що володіють дуже низькою повітропроникністю. Крім того, такі синтетичні утеплювачі мають низьку зносостійкість і через пару сезонів експлуатації сильно втрачають свої ізоляційні властивості. Для вирішення цієї проблеми багато виробників використовують волокна більшого діаметру, але через це знижуються ізоляційні властивості утеплювача і збільшується його вага.

Дивлячись на цю ситуацію розробники Polartec запропонували нове рішення. Як утеплювач було вирішено використовувати вже обкатану схему виробництва матеріалу Polartec Classic, але в якості основи була сплетена нещільно тканинне волокно, а сітка з відносно великими вічками. Після цього проводиться стандартний процес «розпушування» - сітка покривається довгим тонким ворсом. В результаті виходить дуже легка і повітряна, але досить тендітна конструкція в порівнянні зі звичайним флисом, що вимагає використання захисного зовнішнього шару і підкладки.

Завдяки цільної сітчастої базової структурі Polartec Alpha не схильний до міграції, що позбавляє виробників від необхідності частої прошивки («стежки») виробу і дозволяє використовувати матеріали різної щільності - починаючи від легких нейлонових матеріалів з високою вітрозахистом (наприклад, Pertex Quantum), і закінчуючи щільними софтшеловимі матеріалами, типу Polartec Power Shield, про який мова піде нижче.

Резюмуючи викладену інформацію, можемо зробити наступний висновок - Polartec Alpha є одним з найбільш «дихаючих» синтетичних утеплювачів, доступний на сьогоднішній день. Оптимальною сферою застосування для нього є активна діяльність, сполучена з високими фізичними навантаженнями в помірних холодних умовах - альпінізм, льодолазіння, фрірайд та т. д.

Polartec Alpha Direct

Polartec Alpha Direct технологія Polartec Alpha Direct тканина
Являє собою версію утеплювача Polartec Alpha, що не потребує використання підкладкового або зовнішнього захисних шарів. Завдяки цьому досягається ще краща повітропроникність і знижується вага готового виробу. Тонкі порожнисті нитки утеплювача через відсутність підкладкової тканини забезпечують ще кращий транзит вологи від нашого тіла назовні.

Конструкція без підкладкової версії Alpha Direct викликає аналогії з першими Softhell-куртками від британської компанії Buffalo, про яку ми детально писали в нашій статті, присвяченій одязі Softshell. І по аналогії з цієї курткою сьогодні можна зустріти відгуки користувачів про те що, під час активного відпочинку на природі при помірно холодних умовах вам досить тільки натільної білизни і легкої куртки з Polartec Alpha Direct і більше нічого - під час рухів вам не жарко, а в час зупинки ви не встигаєте замерзнути. Крім того, цей утеплювач є відмінним доповненням до виробів з Polartec Neoshell або Polartec Power Shield, що в сумі формує, мабуть, самий універсальний комплект одягу для активного відпочинку на природі в прохолодних умовах.

Polartec Power Fill

Polartec Power Fill технологія Polartec Power Fill тканина
Остання на сьогоднішній день розробка Polartec. Якщо Polartec Alpha незважаючи на свою унікальність все-таки швидше варто віднести до розряду флісових матеріалів, то дана технологія це повністю новий для фірми продукт, який потрапляє в розділ синтетичних утеплювачів.

Як відомо мікроволоконні синтетичні утеплювачі (Primaloft Gold) мають найближчі термоізоляційні властивості до пуху, але вони не довговічні і схильні до міграції (лізуть через шви), і для того щоб він не збивався виробникам доводиться в виробі робити безліч секцій.

Альтернативою мікроволоконним є утеплювачі з цілісних безперервних порожнистих волокон, сплетені в цілісний шар-пласт - «цільнопластові» синтетичні утеплювачі (Climashild Apex, Primaloft Silver Hi-Loft). Вони поступаються мікроволоконним утеплителям по термоізоляції, але при цьому вони більш довговічні, не схильні до міграції і тому не потребують частої прошивки в виробі.

Polartec Power Fill по суті об'єднав в собі ці два види синтетичних утеплювачів. На початку статті ми згадували схему створення більш бюджетних флісових тканин за допомогою тканинної матриці і штапельних волокон. За аналогією з цим процесом інженери компанії взяли за основу дуже легку сітчасту тканинну матрицю, аналогічна використовуваної в Polartec Alpha, і в неї вплели масу штапельних порожніх мікроволокон. Потім сформована конструкція піддається контрольованому нагріванню, в результаті якого штапельні волокна припаиваются один до одного і до армуючої тканинної сітки в місцях зіткнення.

Отриманий матеріал тактильно нагадує класичні мікроволоконні утеплювачі, але при цьому тканинна основа і термообробка запобігає його міграцію, завдяки чому вироби з них, аналогічно цільнопластовим утеплювачам, не будуть вимагати частої прошивки. Так само це дозволяє використовувати зовнішні матеріали з більшою повітропроникністю.

З моменту виходу в 2017 року Polartec Power Fill, хоч і викликає суперечки у експертів, поступово починає завойовувати свою нішу як у спортивному, так і міського одягу і для холодних, так і помірних погодних умов - по закінченню останніх років можна констатувати, що на ринку синтетичних утеплите з'явився новий серйозний гравець!

 

Матеріали Polartec для натільного базового шару

 

Polartec Power Strech

Polartec Power Strech технологія Polartec Power Strech тканина
Еластичний двокомпонентний матеріал забезпечує ефективне збереження тепла і при цьому досить високе відведення вологи. Внутрішня сторона матеріалу виконана з довгих порожніх волокон, які утворюють ворсисту поверхню, що одночасно ефективно утримує в собі повітряний прошарок, тим самим забезпечуючи хорошу теплоізоляцію і також ефективно відводять вологу. Зовнішній шар має гладку поверхню, яка практично не зчіплюється з іншими шарами одягу і розподіляють відведену внутрішньому шаром вологу по більшій поверхні і тим самим забезпечуючи її більш швидке випаровування.

Основна сфера застосування Polartec Power Strech: натільна білизна для помірних і низьких навантажень в холодних умовах (Альпінізм, Туризм, Полювання / рибалка) і виробництва дрібних аксесуарів - рукавички, шапки, шарфи і т. д.

Polartec Power Strech Pro

Polartec Power Strech Pro технологія Polartec Power Strech Pro тканина
Останні роки все більше виробників використовують Polartec Power Strech в пошитті не тільки натільної білизни, але і в виробництві середнього утеплюючого шару - еластичність матеріалу дозволяє випускати одяг з ергономічним кроєм, що в поєднання з гладкою зовнішньою стороною робить його дуже практичним для цієї мети. Куртка з цього матеріалу добре сидить на фігурі, ефективно відводить вологу і не заважають одягати поверх себе інші шари одягу - пуховики, мембранні куртки і т. д.

Купити кофту чоловічу Marmot Ansgar Jacket Купити кофту жіночу Black Diamond W Compound Hoody Amethyst

Компанія не могла не звернути уваги на цю тенденцію і в якості відповіді був випущений матеріал Polartec Power Strech Pro. До складу матеріалу було додано більше армуючих нейлонових волокон, які забезпечують більшу зносостійкість матеріалу і довше збереження первісної форми тканини.

Основне застосування Polartec Power Strech Pro: середній утеплюючий шар, який також може використовуватися в якості базового шару в холодних умовах (з цієї причини цей матеріал багато хто відносить до розряду одягу Softshell).

Polartec Power Dry

Polartec Power Dry технологія Polartec Power Dry тканина
Випущений на початку 2000х, матеріал по праву можна назвати самим універсальним в колекції тканин Polartec для базового натільної шару. Як і в конструкції Power Strech збереглася двокомпонентна конструкція - влаговідводяща підкладка і гладка зовнішня поверхня, що розподіляє вологу по більшій поверхні. В каталозі виробника представлений великий асортимент матеріалів Power Dry різної щільності - від найтонших плетінь для жарких погодних умов, до щільних тканин, порівнянних за своїми ізоляційним властивостям з Polartec Power Strech.

Купити пуловер чоловічий Black Diamond M CoEfficient Jacket Купити кофту жіночу Black Diamond W Coefficient Jacket

Відмінною рисою матеріалу Power Dry є використання іонів срібла для надання матеріалу антибактеріальних властивостей - іони срібла стримують розмноження бактерій в результаті, тим самим перешкоджаючи виникненню неприємного запаху. Крім цього всі матеріали з лінійки Power Dry забезпечують захист від ультрафіолетового випромінювання - в залежності від артикулу тканини індекс UPF коливається від 15 до 50.

У сумі ці технології дозволяють використовувати матеріали Polartec Power Dry в найширшому діапазоні: від легкого одягу для бігу та фітнесу в жарких погодних умовах, до натільної функціональної білизни для активного відпочинку на природі в жарких і помірних погодних умовах.

Polartec Power Grid

Polartec Power Grid технологія Polartec Power Grid тканина
Даний матеріал є результатом продовження експериментів з двокомпонентної конструкцією, яка використовується при виробництві Polartec Power Strech і Polartec Power Dry. Головною метою експериментів було досягнення ще більших влаговідводящих властивостей тканини і зниження її ваги.

Поставленого завдання вдалося досягти за рахунок створення на внутрішній стороні тканини рифленої поверхні, що представляє із себе структуру з однакових ячеек- «квадратів» - повітряні канали між клітинками забезпечують кращу вентиляцію і більш швидке відведення вологи від тіла. Також завдяки такій конструкції знизилася вага тканини.

Купити кофту чоловічу Marmot Reactor Jacket Купити кофту жіночу Marmot Wm's Skylon Jacket

Сфера застосування Polartec Power Grid: одягу для високих фізичних навантажень. Довгий час цей матеріал вважався самим влаговідводящим в колекції Polartec аж до появи в 2017 році матеріалу Polartec Delta.

Polartec Delta

Polartec Delta технологія Polartec Delta тканина
Презентований у 2017 році матеріал не мав двокомпонентну структуру на відміну від всіх інших продуктів Polartec і вдавав із себе дуже тонку тканину, що сумістила в собі гідрофільні і гідрофобні волокна, без додавання будь-яких додаткових хімічних обробок. Завдяки комбінації цих двох матеріалів тканина ефективно відводить всю зайву вологу при цьому залишаючи на шкірі тонку плівку поту, що створює ефект «природного» охолодження тіла. Тканина швидко сохне, тим самим позбавляючи від відчуття намоклої одягу на тілі.

Як і у випадку з Polartec Power Dry, матеріал Polartec Delta володіє хорошими антибактеріальними властивостями і забезпечує досить високий захист від ультрафіолету на рівні UPF 15.

Основне призначення Polartec Delta: одяг для високих фізичних навантажень і активного відпочинку в жарких погодних умовах.

Polartec Power Wool

Polartec Power Wool тканина Polartec Power Wool технології
Бум популярності мериносової вовни розпочатий в кінці 2000х не обійшла стороною і Polartec.

Polartec Power Wool представляє з себе двокомпонентну конструкцію, що сумістила в собі поліестерового волокна і нитки мериносової вовни. Внутрішня сторона тканини, що стикається зі шкірою користувача виконана з вовни мериноса, що забезпечує високі термоізоляційні і антибактеріальні властивості, а також забезпечує ефективне відведення вологи. Крім того, шерсть не подразнює шкіру і приємна на дотик. Зовнішнє плетіння виконано з порожнистих поліестерових волокон, має кращу в порівнянні з шерстю зносостійкість, не зчіплюється з іншими шарами одягу і ефективно розподіляє вологу по більшій поверхні для її швидшого висихання.

Створення такої конструкції стало можливим завдяки використанню технології тривимірної в'язки, завдяки якій незважаючи на використання різних матеріалів вдається отримати однорідне волокно. Підкладкова сторона зберегла рифлену структуру, аналогічну структурі Polertec Power Grid, яка забезпечує більш ефективне відведення вологи.

Основна сфера застосування Polartec Power Wool: пошив базового та середнього утеплювального шарів одягу для занять спортом і активного відпочинку на природі в холодну пору року.

 

Матеріали Polartec для зовнішнього захисного шару

 

Polatec Wind Block

Polatec Wind Block технологія Polatec Wind Block тканина
Один з найперших матеріалів в колекції Polartec, що виконує не тільки утеплюючу, але і захисну функцію. Був розроблений як відповідь на випущений W. L. Gore матеріал Windstopper. Являє собою тришарову конструкцію, що складається з зовнішнього флісового шару з водовідштовхувальним DWR-покриттям, розміщеної в середині мікропористої вітронепронекної мембрани і підкладки. Вироби з цього шару мають 100% -вітронепроникність, помірні ізоляційні властивості, а також захист від невеликих водних опадів.

Купити Рукавички чоловічі Black Diamond MidWeight Windbloc Fleece Gloves Купити рукавиці чоловічі Black Diamond WindWeight Mitt

Крім основних предметів одягу даний матеріал часто застосовується при пошитті дрібних аксесуарів - рукавичок, шапок, баффів і т. д.

Polartec Power Shield 

Polartec Power Shield технологія Polartec Power Shield тканина
Один з найперших і найпопулярніших сучасних SoftShell матеріалів. Покликаний поєднати в собі функції двох шарів - утеплювального і захисного. Для цього зовнішня сторона виконана з гладкою, міцною еластичною тканини на яку нанесена водовідштовхувальне DWR-просочення. Підкладка виконана з ворсистого флісу товщина якого варіюється в залежності від артикулу обраної тканини. Між зовнішнім шаром і підкладкою розміщується микропориста перфорована вітронепроникна мембрана.

Отриманий «сендвіч» забезпечує відмінну терморегуляцію під час фізичної активності, не обмежує руху і не шелестить як класичні мембранні тканини. У той же час Polartec Power Shield, будучи повністю вітронепронекним, забезпечить достатній захист від помірних водних опадів.

Купити Штани чоловічі Marmot Pro Tour Pant Купити Чоловіча куртка Marmot Shield Jacket

З моменту презентації в 1998 році і по сьогоднішній день Polartec Power Shield завоював цілу армію шанувальників по всьому світу, що пояснює величезну кількість аналогів доступних на ринку outdoor-спорядження. Вироби з цього матеріалу забезпечать вам захист і комфорт як у повсякденному житті, так і під час пригод в горах.

Polartec Power Shield Pro

Polartec Power Shield Pro технологія Polartec Power Shield Pro тканина
Удосконалена версія матеріалу Polartec Power Shield. Був посилений зовнішній матеріал, а його водостійкість була доведена до показника 5000 мм водяного стовпа. Крім того, в даній версії застосовується більш зносостійка водовідштовхувальна DWR-пропитка, яка довше зберігає свої первинні властивості.

Вироби з Polartec Power Shield Pro відмінно підходять для тих кому потрібна висока зносостійкість, хороша терморегуляція і помірна захист від природних опадів - льодолазіння, альпінізм, скі-тур - під час занять цими видами спорту ви оціните цей матеріал.

Polartec NeoShell

Polartec NeoShell технологія Polartec NeoShell тканина
Один з найбільш універсальних захисних матеріалів на сьогоднішній день. Ми вже докладно писали про нього в нашій статті, присвяченій SoftShell. Це електроспінінгова мембрана, в якій за допомогою електромагнітного поля гідрофільні поліуретанові волокна розриваються на різні нитки, контролюючи відстань між собою. Якщо сказати по простому - це одночасно і гідрофільна і микропориста мембрана.

Купити Жіноча куртка Marmot Nabu Jacket Купити Чоловіча куртка Marmot Front Point Jacket

Завдяки проведеним вище процедурам істотно знизилося водостійкість (10000 мм) і вітронероникність (0.5 CFM) мембрани, але по паропроникності дана технологія перевершує все, що сьогодні є з водонепроникних матеріалів на ринку outdoor-спорядження. Примітно, що подібна мембрана використовується не тільки в одязі, але і в штурмових альпіністських одношарових наметах (Big Agnes Shield 3).

На наш погляд Polartec NeoShell можна визнати найдосконалішим SoftShell-матеріалом на сьогоднішній день. Залежно від наявності утеплювача може використовуватися в альпінізмі, туризмі, гірськолижному спорті, бігу та велоспорті, а також в повсякденному носінні.

 

Ми розглянули всі матеріали Polartec, використовувані на сьогодні в Outdoor-індустрії. Сподіваємося викладена нами інформації допоможе вам розібратися у всьому цьому різноманітність флісок, SofyShell і натільної білизни. У нашому магазині представлений великий вибір виробів з матеріалів Polartec під самі різні цілі і наші консультанти із задоволенням допоможуть вам в підборі.

Дякуємо за увагу! Користуйтеся тільки якісною екіпіровкою!