Зміст

  1. Трохи історії бренду Pertex
  2. Лінійка Pertex Shield
  3. Інші технології Pertex

Ми вже писали статті про компанії, продукція яких стала еталоном якості і предметом для наслідування в усій outdoor-індустрії - Gore-Tex (мембрани), PrimaLoft (синтетичні утеплювачі), Polartec (флісові матеріали), DAC (алюмінієві дуги для наметів) і т . д.

Безумовно, британський бренд Pertex так само входить в цей свого роду «Клуб» - розроблений в кінці 1970х цей легкий нейлоновий пухотримаючий матеріал викликав справжню революцію в індустрії туристичного та альпіністського спорядження і зруйнував давній усталений стереотип: легкість = крихкість.

Трохи історії бренду Pertex

Засновники Pertex

Появою такого феномена як Pertex світ зобов'язаний британському альпіністові Хеміш Хемілтону (Hamish Hamilton) - невтомному винахіднику, про якого ми вже писали в нашій статті, присвяченій одягу SoftShell. Перебуваючи в пошуку легкого, міцного, вітронепродуваємого і вологовідводящого матеріалу, він звернув уваги на принцип дії нейлонової стрічки в друкарській машинці. При натисканні клавіші металевий важіль завдає удар по стрічці в результаті чого на папері залишається відбиток у вигляді літери. При цьому стрічка моментально знову заповнювалася чорнилом - якби цього не відбувалося, то кожна наступна буква на папері була б все тускніше і тускніше. Цей процес здійснювався за рахунок мікрокапілярної структури стрічки, завдяки чому чорнило легко звільнялися при ударі і залишалися на папері і в той же час вони швидка заповнювали заново собою вивільнені капіляри в стрічці.

Вирішивши відтворити подібний процес в текстилі, придатному для створення розроблюваних виробів, Хеміш звертається в шотландську компанію Perseverance Mills, що займається з початку 1950х виробництвом стрічкових тканин для друкарських машинок, тканин для парашутних куполів і т. д. В кооперації з інженером компанії Стівом Лейкок (Steve Laycock) вони розробляють в 1979 році перший зразок поліамідної тканини, що складається з нейлонових ниток, що мають з лицьового боку капілярну структуру, що розподіляє вологу по більшій поверхні, а з тильного вони мали більший діаметр завдяки чому вони ефективно вбирали вологу, що виділяється тілом людини. Транспортування вологи від тіла забезпечувалася різницею температур і вологості під одягом і зовні. Завдяки щільному плетінню, тканина мала гарну зносостійкість і високу вітронепроникність. Оцінивши комерційну привабливість нового продукту керівництво компанії приймає рішення зареєструвати новий бренд - Pertex (Perseverance + Textile = Pertex).

Компанія Montane використовує в пошитті своєї продукції тканини Pertex

Першими виробами в яких використовувався Pertex були розроблені Хемішем Хемілтоном спальний мішок Buffalo 4s Outter і куртка Buffalo Mountain Shirt. Новинка викликала великий інтерес як у альпіністів і скелелазів, так і у виробників туристичного спорядження. На початку 1980х багато британських компаній, включаючи Rab і Montane, починають використовувати в пошитті своєї продукції тканини Pertex.

На сьогоднішній день в арсенал Pertex входять наступні моделі тканини

Pertex Classic

Технологія тканини PERTEX® Classic Технологія матеріалу PERTEX®

Практично не змінена за минулі роки первісна версія серії тканин, що стала родоначальницею бренду. Являє собою переплетення порожніх поліамідних ниток різної товщини, що забезпечує малу вагу і хорошу міцність. Щільність тканин з даної лінійки в середньому не перевищує 60 г / м2, що забезпечує високу стійкість до вітру. Завдяки капілярній порожнистій структурі ниток тканина ефективно відводить вологу, не затримуючи її в собі, завдяки чому тканина швидко висихає. Є однією з найбільш бюджетних версій тканин Pertex. Найчастіше використовується в пошитті виробів з пухом (куртки, спальні мішки) і в комбінації з флісовим матеріалом для надання йому вітрозахисних властивостей.

Pertex Microlight

Технологія тканини PERTEX® Microlight Технологія матеріалу PERTEX® Microlight

Даний матеріал був розроблений 1987 році і є результатом кооперації Perseverance Mils і швейцарської компанії, що спеціалізується на випуску синтетичних волокон Rhone Poulenc Textiles. У цій версії тканини збереглася конструкції Pertex Classic, але в якості сировини при плетінні використовуються більш м'які порожнисті нитки, які мають таку ж щільність. Завдяки цьому Pertex Microlight зберігає хорошу зносостійкість і вітронепроникнусть, але при цьому є більш м'яким, що дозволяє утеплювачу (пух або синтетика) повністю розпрямлятися і заповнювати собою внутрішній обсяг виробу тим самим повністю розкриваючи свій ізоляційний потенціал. Щільність тканини в середньому становить менше 60 г / м2. Основне застосування даного матеріалу - пошив спальних мішків і утеплених курток.

Pertex Endurance

Технологія тканини PERTEX® Endurance

Є результатом експериментів Стівена Лейкок з класичною версією тканини Pertex з метою поліпшення її водовідштовхувальних властивостей. В результаті їм було розроблено водовідштовхуюче просочення, що підвищує водонепроникність тканини до показника 1000 мм водяного стовпа, при цьому не завдаючи шкоди «дихаючим» і пухотримаючим властивостям тканини. Даний матеріал найчастіше застосовується при пошитті спальних мішків та одягу, призначених для використання в умовах з підвищеною вологістю, мокрого снігу, дрібних опадів і т. д. Деякі компанії використовували Pertex Endurance в якості зовнішнього тенту в ультралегких наметах.

Pertex Quantum

Технологія тканини PERTEX® QUANTUM Технологія матеріалу PERTEX® QUANTUM

Візьміть класичну структуру тканини Pertex Classiс, в якості сировини - дуже тонкі порожнисті нейлонові волокна, додайте до цього найсучасніше ткацьке обладнання, що дозволяє сплести волокна максимально щільно і отримаєте абсолютного чемпіона по міцності серед тканинних матеріалів в ультралегкій вазі. Саме цей шлях пройшла Джулія Греттон - інженер-технолог компанії Perseverance Mils, яка на початку 2000х займалася розробкою нових продуктів. Представлений нею в 2002 році матеріал при істотно меншій вазі - щільність тканини в самій «товстої» версії не перевищує 35 г / м2, зберігає високу повітронепроникність і відмінні пухотримаючі властивості. На сьогоднішній день Pertex Quantum є одним з найпопулярніших і найдосконаліших матеріалів, що застосовуються в якості лицьової тканини в пухівках і спальних мішках у всій індустрії. У колекції бренду також представлена лінійка тканин Pertex Quantum GL - володіє ще меншою вагою (максимальна щільність 25 г/м2), але поступається базової версії по зносостійкості. Основна сфера застосування даного продукту - виробництва ультралегких спальних мішків і курток.

Pertex Equilibrium

Технологія тканини PERTEX® EQUILIBRIUM

Був розроблений на початку 1990х Стівом Лейкок за активної участі британського альпініста Реба Керрінгтона, засновника компанії Rab. На відміну від всіх інших матеріалів Pertex, в даній тканині переплетені волокна не тільки різної товщини, але і різної структури. Тильна сторона тканини Pertex Equilibrium має більш м'яку і приємну на дотик «пухку» структуру, яка не прилипає до шкіри під час інтенсивних фізичних навантажень. Завдяки такій структурі знизилася вага тканини і як наслідок покращилася його компактність. Матеріал зберіг високу міцність і гарний захист від вітру, але втратив пухотримаючий властивості. Найчастіше Pertex Equilibrium застосовується при пошитті легких, компактних вітровок, а також «софтшеллових» штанів і курток. Зрідка його застосовують в якості зовнішнього шару в куртках з синтетичним утеплювачем.

На сьогоднішній день з метою оптимізації в каталозі компанії залишилися тільки лінійки Pertex Quantum і Pertex Equilibrium.

Лінійка Pertex Shield

Технічний прогрес призвів до зникнення друкарських машинок і як наслідок до відсутності потреби в стрічках для них. І хоча продажі парашутної тканини і продукції Pertex приносили компанії досить високий дохід, в 2005 році було розпочато процес банкрутства компанії в зв'язку з великими заборгованостями її власників.

Бренд Pertex був проданий японської компанії Mitsui & Co. Безліч японських компаній, в першу чергу Toray і Gelanots, спеціалізуються на виробництві беспорових гідрофільних мембран. Саме цю нішу керівництво Mitsui & Co вибрало в якості нового вектора розвитку бренду Pertex.

Результатом кількох років розробок стало презентоване в 2007 році сімейство мембранних тканин Pertex Shield, що включає в себе мембрани Pertex Shield, Pertex Shield Pro, Pertex Shield Air.

  • Pertex Shield

Технологія тканини PERTEX® Shield Технологія матеріалу PERTEX® Shield

Дивлячись на всі переваги класичних нейлонових тканин Pertex було цілком логічним спробувати використовувати його в якості зовнішнього захисного шару для мембранної тканини. Як відомо найпростішим і бюджетним методом нанесення мембрани на тканину є напилення (coating). Так і вчинили японські розробники, нанісши на «пертексову» нейлонову тканину гидрофільне поліуретанове покриття. В результаті вийшла легка і міцна мембрана з показником водостійкість 10000 мм водяного стовпа і паропроникності на рівні 7000 г / м2 / 24 год. Мембрана доступна у всіх трьох видах конструкцій: 2х, 2.5, 3-шарові. Основна сфера застосування Pertex Shield - одяг для прогулянок на природі (Hiking) і міський одяг.

  • Pertex Shield Pro

Технологія тканини Pertex Shield Pro

Дана мембрана була розроблена для забезпечення високої водостійкості і паропроникності при тривалому використанні в екстремальних похідних умовах. Являє собою мікропористу поліуретанову мембрану з дуже великою кількістю рівномірно розташованих і взаємопов'язаних пір. Ці пори дозволяють утвореними парам вологи проходити через тканину, зводячи до мінімуму накопичення поту і тим самим довше зберігаючи комфорт. Мембрана має високі показники водостійкості (20000 мм водяного стовпа) і паропроникності (20000 г / м2 / 24 год.) Що в поєднанні з міцною зовнішньою нейлоновою тканиною і 3х-шарової конструкцією робить її відмінним варіантом для пошиття класичних штормівок, призначених для тривалих гірських походів і сходжень.

  • Pertex Shield Air

Технологія тканини Pertex Shield Air

Являє собою 3х-шарову «повітряно-порову» мембрану, що складається з нановолокна з точно підібраною структурою, котра утворює велику мережу нанорозмірних пір. Ця структура забезпечує відмінну паропроникність і запобігає виникненню надмірної вологості (так званої «парової лазні»), що є невід'ємним «атрибутом» класичних гідрофільних мембран. Водостійкість в даній мембрані становить 10000 мм водяного стовпа, але по паропроникності вона перевершує більшість доступних на ринку мембранних матеріалів - тест MWTR склав 40000 г / м2 / 24 години. Мембрана має більш м'яку, "не шарудящу» зовнішню тканину, яка забезпечує комфорт в самих екстремальних умовах. Основна сфера застосування даної мембрани - пошиття одягу для високих фізичних навантажень на відкритому повітрі (біг, велоспорт, скітур і т. д.).

На сьогоднішній день можна констатувати, що за минулі 15 років Pertex став серйозним гравцем на ринку мембранних тканин і створив серйозну конкуренцію головним гігантом цієї індустрії - Gore-Tex, eVent, Sympa-Tex, Toray і т. д.

Інші технології Pertex

Крім технологій плетіння нейлонових тканин компанія також займається розробкою волокон, застосовуваних у своїй продукції.

Pertex Diamond Fuse

Технологія тканини PERTEX® Diamond  Технологія ниток тканини PERTEX® Diamond

Технологія Diamond Fuse (в минулому CS 10) представляє з себе нейлонові нитки ромбовидної форми. При плетиві в єдине полотно дані нитки щільно прилягають один до одного, в результаті чого виходить дуже міцна тканина з хорошими водовідштовхувальними властивостями. Структур тканини з таких ниток довше зберігається під впливом носки і прання.

 

Pertex Y Fuse

Технологія тканини PERTEX® Y Fuse Технологія ниток тканини PERTEX® Y Fuse

Практично ідентична попередньої технологія, але в даній ситуації використовуються не ромбовидні, а Y-образні нитки. Вони також при з'єднанні утворюють дуже міцну структуру з більш високими водовідштовхувальними і пухотримаючими властивостями. Також зберігається висока стійкість до стирання і впливу прань.

* Порівняння круглих волокон і Y-образних перед пранням і після 100 прань

* Порівняння круглих волокон і Y-образних перед пранням і після 100 прань

Крім цього, в активі компанії технологія водовідштовхувальної пропитки Super DWR (80% просочення зберігається після ста прань) і «зелена» технологія PFC Free DWR (водовідштовхувальне просочення без застосування перфторованих з'єднань). Компанія також приділяє увагу проблемі забруднення навколишнього середовища - у виробництві активно використовується перероблена пряжа з вторинної сировини (така продукція має маркування Eco).

 

У нашому магазині представлений великий вибір виробів, в яких застосовуються тканини Pertex і наші консультанти будуть раді допомогти вам в підборі спорядження, яке будуть оптимальним під поставлені вами цілі.

Дякуємо всім за увагу! Бажаємо вам побільше гір і нових пригод!

Користуйтеся тільки якісним спорядженням!