Що такого в шкарпетках за 20 доларів?!

Знаєте, як відрізнити бувалого аутдорщика від початківця? Запитайте, скільки коштують його шкарпетки. Досвідчені специ знають, що прості базарні шкарпетки у поході або під час будь-яких інших активних занять на свіжому повітрі можуть завдати масу дискомфорту, і жодне круте спорядження чи високотехнологічний одяг не компенсують це. Тому поки одні вкладають гроші в криптовалюту, наші люди вважають за краще інвестувати в якісні трекінгові шкарпетки.

Одними з найкрутіших, і, відповідно, найдорожчих на сучасному ринку туристичного екіпірування є шкарпетки американського бренду Smartwool. Базові моделі в середньому коштують близько 20 $ за пару, а вартість ексклюзивних доходить до 60 $! Останній варіант розрахований більшою мірою на іменитих професійних спортсменів, проте для рядового аутдорщика цінник у 20 $ теж може здатися завищеним. Та це не так: шкарпетки Smartwool коштують кожної витраченої на них копійки та відпрацьовують свою вартість на всі 100%. У цій статті ми розберемося, що ж такого особливого в даному продукті, а також дамо рекомендації, як вибрати трекінгові шкарпетки Смартвул і доглядати за ними.

З чого зроблені шкарпетки Smartwool?

У 90-х роках подружжя Дьюк, — затяті шанувальники лижного спорту та майбутні засновники компанії Smartwool, — здійснили, без перебільшення, справжню революцію у світі спортивних шкарпеток. Все, що було на тодішньому ринку, категорично їх не влаштовувало, і тому Пітер та Петті вирішили створити ідеальні шкарпетки самостійно.

Дьюки вирішили застосувати нестандартний як для епохи синтетики матеріал — мериносову вовну. Використай вони звичайну, і ідея виявилася б провальною. Однак меринос — це зовсім інша історія. Зокрема, завдяки йому Smartwool сьогодні якщо і не найкращі трекінгові шкарпетки, то точно одні з найкращих!

Особливості «розумної вовни» та виробів з неї

Мериносову вовну одержують із волосяного покриву овець-мериносів. Це тонкорунна порода, що має тонкі та м'які, але при цьому дуже гнучкі та міцні волокна. Матеріал має цілу низку якостей, завдяки яким мериносову вовну і називають «розумною».

  • Захист від перегріву та переохолодження. У природних умовах мериносові вівці живуть за температури від -15 до +35 ºC. Такі суттєві перепади температур тварини спокійно переносять завдяки шерсті з високими теплоізоляційними властивостями. Відповідно, однією парою смартвулів, які підтримують стабільну температуру тіла за будь-яких умов, можна замінити трекінгові шкарпетки для спекотної погоди та для холодів. Водночас для гірськолижного спорту та інших активних занять узимку варто підібрати спеціальну модель (докладніше про це далі).

  • Комфортні відчуття. Мериносова вовна набагато м'якіша, легша і тонша за звичайну вовну. Вона приємно відчувається на тілі, не коле, не натирає і не викликає алергічних реакцій.

  • Відмінне відведення вологи. Пористі волокна мериносової вовни чудово поглинають піт і виводять його із внутрішніх шарів до зовнішніх у вигляді пари. Таким чином, в мериносових шкарпетках ноги залишаються сухими навіть під час інтенсивних навантажень.

  • Антибактеріальні властивості. Мериносова вовна має природні бактерицидні властивості, які уповільнюють розмноження бактерій та запобігають появі неприємного запаху. Це особливо важливо під час тривалих походів, коли немає можливості часто міняти та прати шкарпетки.

  • Екологічність. Мериносова вовна — це матеріал, який легко відновлюється і повністю розкладається. Крім того, Smartwool закуповує сировину виключно в сертифікованих фермерських господарствах Нової Зеландії, які дотримуються етичних та екологічних принципів тваринництва.

  • Стійкість до займання. Мериносові волокна витримують високі температури без ризику загоряння чи плавлення — а отже гріти ноги біля вогнища у шкарпетках Смартвул значно безпечніше, ніж у звичайних.

Технології шкарпеток Смартвул

Використання шерсті мериносів — один із головних, та не єдиний фактор успіху виробів Smartwool. Кожна модель — це результат тривалих розробок та експериментів, тестування, підбору оптимальної посадки, калібрування тощо. І цим займається ціла «армія фанатів ніг», як вони самі себе називають.

Особлива увага приділяється розробці унікальних технологій:

  • 4 Degree Elite Fit System. Матеріал, виготовлений за цією технологією, дуже еластичний (розтягується у чотирьох напрямках), має щільне плетіння волокон та безшовний дизайн. Унаслідок ми маємо ідеальну посадку: шкарпетки сидять досить щільно і при цьому не тиснуть, не сповзають і не перекручуються. Вони буквально зливаються з ногою і рухаються разом із нею, а також забезпечують додаткову підтримку м'язів.

  • Indestructawool. Додавання нейлону до шерсті мериносу на 33% збільшило показники зносостійкості шкарпеток Смартвул. Тканину, вироблену за цією технологією, застосовують на ділянках, найбільш схильних до зношування — п'ятах, носах, ступнях.

  • ReliaWool. Матеріал складається з кількох шарів вовни із щільним плетенням. Застосовується в місцях, найбільш схильних до згинання, і збільшує термін служби виробу.

Зупинятися у розвитку Smartwool, здається, не збираються, і весь час пропонують щось нове. Наприклад, у 2015 році компанія представила спеціальну лінійку шкарпеток для жінок, яка враховує анатомічні особливості жіночої стопи.

Також із останніх інновацій варто згадати активне застосування натуральних барвників. До речі, про колір: смартвуловські шкарпетки — це, мабуть, найбарвистіші спортивні шкарпетки з вовни! Дизайну виробів уваги приділяють явно не менше, ніж функціональності, що дуже тішить любителів яскравих аксесуарів.

 

Як вибрати та доглядати за шкарпетками Смартвул?

Підіб'ємо підсумки: шкарпетки Смартвул — комфортні, безпечні та довговічні. Їх придбання стане корисним внеском та запорукою комфортного трекінгу чи інших активностей. І все ж, купуючи одну пару шкарпеток за ціною джинсів із масмаркету, хочеться бути впевненим, що вони підійдуть і прослужать довго. Тому так важливо відповідально підійти до їх вибору і надалі правильно доглядати за виробом.

Підбір шкарпеток

Вибирати шкарпетки необхідно насамперед виходячи з їхнього призначення. Всі шкарпетки Smartwool можна поділити на кілька великих категорій згідно зі сферою застосування:

  • Для трекінгу. Якісні трекінгові шкарпетки з мериноса, хоч би як несподівано це звучало, є основою грамотного екіпірування. У смартвулах ви зможете підкорити будь-яку дистанцію, відчувати себе комфортно і не мучитися з проблемою мокрих та брудних шкарпеток — кількох пар вистачить на весь похід!

  • Для гірськолижного спорту. Досвідчені спортсмени знають, як важливо правильно вибрати термошкарпетки для зими. Спеціально розроблена модель для катання на лижах та сноуборді забезпечує додаткову підтримку стопи та зберігає ноги у теплі та сухості цілий день.

  • Для бігу та тренувань. Спортивні шкарпетки Смартвул були протестовані та схвалені сотнями професійних спортсменів з усього світу. Лінійка включає моделі різного типу: високі компресійні, легкі укорочені тощо.

  • Для подорожей. Візьміть із собою в поїздку одну пару компресійних шкарпеток (допоможуть комфортніше перенести політ) і ще одну легшу, повсякденну — для тривалих приємних прогулянок новими містами.

  • Для полювання та риболовлі. Улюблене хобі подарує ще більше задоволення, якщо ваші ноги будуть теплими і сухими як у спеку, так і в розпал зими.

  • Для їзди на велосипеді. Мериносові шкарпетки актуальні цілий рік, але особливо ви їх оціните взимку і в міжсезоння, коли ваші стопи та щиколотки будуть надійно захищені від холоду, скільки б кілометрів ви не накрутили.

До речі, в холодну пору багатьом доводиться їздити на велосипеді у темряві — цій темі ми присвятили окрему статтю.

Щоб звузити критерії пошуку та зорієнтуватися у різноманітті моделей, можна використати простий генератор підбору шкарпеток на офіційному сайті виробника. А от щоб підібрати пару смартвулів за індивідуальними параметрами та знайти саме вашу модель, радимо звернутися з питанням, як правильно вибрати термошкарпетки, до експертів нашого магазину Shambala. Зробити це можна як онлайн, скориставшись чатом, так і офлайн, відвідавши наші фірмові магазини у Дніпрі та Вінниці.

Догляд за шкарпетками

Щоб витрачені 20 $ гарантовано встигли окупити себе, дотримуйтесь наступних рекомендацій виробника щодо того, як прати трекінгові шкарпетки з мериноса та зберігати їх:

  1. Періть шкарпетки вручну або в пральній машині на делікатному режимі.

  2. Перед пранням виверніть виріб.

  3. Вода має бути теплою або прохолодною. Гаряча вода може призвести до усадки виробу!

  4. Використовуйте м'який засіб для прання або мило. Заборонено застосовувати відбілювач та кондиціонер.

  5. Не періть шкарпетки занадто часто — антибактеріальні властивості мериносової вовни сприяють тривалішому збереженню свіжості та зменшенню частоти прання.

  6. Шкарпетки із мериносу не бажано сушити в сушильній машині. Краще робити це на повітрі, розклавши виріб на горизонтальній поверхні.

  7. За бажанням, шкарпетки з чистої вовни можна прасувати з вивороту на низькій температурі. Шкарпетки з додаванням синтетики прасувати не можна.

  8. Зберігайте шкарпетки у плоскому (не скрученому) вигляді.

  9. Покладіть у шафу зі шкарпетками засіб для захисту вовни від молі.

  10. Якщо потрібно скласти шкарпетки на тривале зберігання, використовуйте вакуумну упаковку для захисту виробу від пилу та молі.