Кемпінг (або ж кемпінговий табір, наметове містечко) — це чудовий компроміс між класичним походом з проживанням у диких умовах і звичайним готелем/базою відпочинку зі зручностями. З одного боку, ви проводите дозвілля на лоні природи, а з іншого, отримуєте мінімальний сервіс за помірну плату.

На відміну від Європи та США, де кемпінги є поширеним і популярним явищем, в Україні цей напрям відпочинку поки що тільки розвивається. Втім, уже зараз є досить багато місць, де можна цікаво і з комфортом провести час. Найпопулярніші кемпи України — у нашій добірці.

 

Критерії вибору кемпінгу

Перед тим, як перейти безпосередньо до переліку місць для відпочинку на природі, коротко окреслимо, які бувають кемпінги, та на яку інфраструктуру можна розраховувати.

Наметові містечка бувають організовані та стихійні. У другому випадку — це просто придатна для установки наметів місцина, де туристи масово зупиняються на ночівлю (безкоштовно). Є також умовні організовані кемпінги, де беруть плату за проживання на території, але крім місця під намети туристичні, у кращому випадку ви отримаєте доступ до вуличного туалету, розетки і примітивного літнього душу (таке практикують переважно на морському узбережжі).

І, нарешті, третій варіант — кемпінг з розвиненою інфраструктурою. Це може бути як повноцінний кемп з проживанням виключно у наметах, так і готель, на території якого організовано місце під наметовий табір. Тут за помірну плату ви отримаєте усі базові зручності: туалет, душ, контейнер для сміття, обладнане місце для розведення вогню, кухню. Додатково може бути прокат туристичного спорядження, організація походів, сплавів, скі-турів, екскурсій, майстер-класів і т.д..

Окрім сервісу, варто звертати увагу на інші умови проживання. Так, найкращі кемпінги потішать око і душу красивою місцевістю, цікавими природними об’єктами поруч. Також для повноцінного відчуття єднання з природою важлива відсутність сильного шуму. Тож, не радимо планувати відпочинок у кемпінгах, де зазвичай проводять святкові заходи, організовують джипінг-тури та розваги на воді (по типу гідроциклів), а також місця, популярні серед прихильників нетверезого відпочинку (подібну інформацію можна знайти у google-відгуках).

Важлива інформація для авто-мандрівників. Більшість кемпінгів (особливо в Карпатах) знаходиться у віддалених районах, під'їзд до багатьох може бути ускладнений/неможливий для легкових авто. Заздалегідь уточнюйте стан дороги та можливість під'їзду. 

 

Білий слон

Де знаходиться: с. Дземброня (Нижня), Верховинський район, Івано-Франківська обл.

Сайт

Вартість*: від 200 грн (з особи).

*Тут і далі ціни, вказані на сайті/в соцмережах кемпінгів станом на 2023 рік.

Інфраструктура: душ і туалет, кухня (плита, мікрохвильовка, холодильник), Wi-Fi, дитячий майданчик, паркінг, трансфер, кафе, сауна, магазинчик, оренда туристичного спорядження. Проживання у власних наметах або дерев’яних бунгало/котеджах.

Відкриває добірку один з найбільш відомих та розвинених кемпінгів України. «Білий слон» розташований недалеко від г. Піп Іван Чорногірський. Це зручна локація не тільки для любителів «осілого способу відпочинку», а й для активних похідників: ночівлю в “БІлому слоні” можна включити в план походу через Чорногору зі сходженням на Говерлу, також тут класно буде відпочити після епічного 70-кілометрового переходу від Попа Івана Мармароського до Попа Івана Чорногірського.  

Кемпінговий табір був заснований досвідченими мандрівниками — як вони самі кажуть, «туристами для туристів». Тож тут все продумано і облаштовано під потреби активних аутдорників. Окрім розвиненої інфраструктури, в кемпінгу пропонують організацію активного дозвілля: кінні прогулянки, волейбол, скі-тур, рафтинг, вело- і пішохідні походи з сертифікованим гідом.

Зверніть увагу. Засновниками «Білого слона» також були організовані кемпи «Білий бізон» у с. Лука і с. Хмелева (про них детально далі) і гірський притулок на полонині Гаджина (про нього читайте у статті про колиби і турпритулки в Карпатах). 

 

Білий Бізон

Де знаходиться: с. Лука і с. Хмелева, Коломийський район, Івано-Франківська обл.

Сайт

Вартість: від  200 грн (з особи).

Інфраструктура: душ і туалет, Wi-Fi, дитячий майданчик, мангал, паркінг, сауна, сезонний басейн, трансфер, автобусні екскурсії, оренда туристичного спорядження, велосипедів і човнів. Проживання у власних наметах, хостелі або дерев’яних бунгало.

Кемпінг складається з двох частин: одна заходиться в селі Лука, а друга в селі Хмелева (на відстані приблизно 30 км). Обидва кемпа пропонують майже ідентичні послуги. Та головне — це розміщення на березі Дністра в районі Дністровського каньйону. Сюди приїждають, щоб насолодитись спокійним відпочинком біля річки, але ще більше “Білий бізон” цікавить любителів водних походів. Для охочих влаштовують організовані сплави (у супроводі досвідченого гіда) на байдарках, каное, рафтах і навіть на дракарі (човні вікінгів). 

 

Gotar

Де знаходиться: с. Ямельниця, Сколівський район, Львівська обл.

Сайт

Вартість: від  50 грн (з особи).

Інфраструктура: туалет і душ з гарячою водою, альтанка, кухня, місце під вогнище, розетки, Wi-Fi, сауна, еколавка, прокат спорядження. Проживання у наметах або гостьовому будиночку.

Кемпінговий табір у мальовничому куточку Карпат, серед скель та лісів у Сколівських Бескидах. Зовсім поруч купа цікавих локацій: водоспади, річка Стрий, фортеця Тустань. У кемпінгу регулярно проводять майстер-класи, волонтерські заходи, організовують пішохідні маршрути та дитячі літні табори. Для проживання є все необхідне, наметове містечко розраховане на 50 осіб. 

 

Мала річка

Де знаходиться: с. Корчин, Стрийський район, Львівська обл.

Сайт

Вартість: від 200 грн (з особи).

Інфраструктура: душ і туалет, кухня, кафе, місце під вогнище, барбекю, прокат спорядження і велосипедів, паркінг. Проживання у власних наметах або шатрах.

Ще один чудовий кемпінг у Сколівських Бескидах. Тут можна ліниво відпочивати, не покидаючи територію табору — для цього є тенти та гамаки на березі річки, майданчики для футболу та волейболу, кафе. А можна проводити час активно і насичено: від “Малої річки” зручно робити радіальні пішохідні або велосипедні вилазки до водоспадів Гуркало, Сопіт і Кам’янка, гори Парашка і заповідника Тустань. Восени біля кемпінгу, на схилах гори Добряна проводять боулдер-фестиваль (змагання скелелазів).

«Мала Річка» розрахована на 30 наметів. Крім того, тут можна проживати у глемпінгу — великих шатрах, облаштованих майже як будинок. Це відносно новий для України формат відпочинку, який приваблює романтикою і підвищеним рівнем комфорту, але вартість проживання у глемпах буде на порядок вищою.  

 

Під Маковицею

Де знаходиться: м. Яремче, Івано-Франківська обл.  

Сайт

Вартість: від 25 грн (з особи).

Інфраструктура: літній душ, туалет, гаряча вода (за домовленістю), розетки, мангал, кухня-альтанка (газова плита, холодильник, електрочайник). Проживання у власних наметах або оренда (є 7 наметів на 30 чоловік).

Невеликий бюджетний кемп на території приватної садиби потішить охайною зеленою територією, облаштованими місцями під намети і базовим набором послуг. Зручна локація: у межах популярного гірського містечка Яремче, у пішій доступності до гори Маковиця, річки Прут і водоспаду Пробій. Також звідси зручно починати пішохідний маршрут на хребет Явірник. За домовленістю господарі проводять екскурсії та кінні прогулянки, організовують походи і риболовлю.

 

Медовий блюз

Де знаходиться: с. Луб’яна, Стрийський район, Львівська обл.

Сайт

Вартість: від 100 грн (з особи).

Інфраструктура: туалет і душ з гарячою водою, кухня, місце під вогнище, альтанки, мангал, пральна машина, Wi-Fi, дитячий майданчик. Проживання у наметах або дерев’яних будиночках.

Це був би звичайний кемпінг з усіма базовими зручностями, якби не один цікавий нюанс — розташування поруч з пасікою. Окрім комфортного проживання на охайній зеленій території, за додаткову плату можна також сходити на екскурсію пасікою (кілька разів на рік зі спостереженням за процесом збору меду), поспати на вуликах і придбати натуральний мед. Крім того, тут проводять майстер-класи з гончарства, виготовлення пряників і свічок, а ще досить нестандартні прогулянки на тракторі. 

Також варто зазначити, що територія «Медового блюзу» дуже затишна, все подвір'я оформлене в українському стилі, тож навіть без додаткових розваг проживання тут стане приємним і цікавим досвідом. 

МС6

Де знаходиться: с. Славське, Стрийський район, Львівська обл.

Сайт

Вартість: від 500 грн (за намет).

Інфраструктура: туалет і душ з гарячою водою, кухня (холодильник, плита, гриль, посуд), розетки, місце під вогнище, Wi-Fi, прокат спорядження для сну (зокрема матраци з підігрівом), паркінг. 

МС6 — це новий проект подружжя архітекторів-креативщиків. Локація створена для відпочинку та проведення творчих заходів. Також тут організовують пішохідні походи на гори Тростян, Менчіл та до інших цікавих місць в околицях Славського.

На території садиби (або, як господарі її називають, Creative Residence), розміщено кілька дерев'яних будинків та кемпінг. Наметове містечко тут нестандартне: замість обладнаних місць під намети — встановлені великі шатра-глемпи (всього 5 штук) з ліжками та іншими меблями всередині, і більш скромні двомісні намети з надувними матрацами (про можливість установки власних наметів уточнюйте додатково).   

Власники Креативного Простору багато значення надають естетиці та філософії цього місця. Кемпінг МС6 навряд чи підійде для тих, кому потрібне лише елементарне місце для ночівлі. А от ті, хто бажають відпочити в Карпатах красиво і креативно, гідно оцінять локацію.    

 

Інші кемпінги в Україні

Івано-Франківська область:

“Рів’єра”, с. Ільці. Кемпінг + котеджі, організація рафтинг турів і прокат квадроциклів. Сайт/соцмережі/googlemaps.

«Над Водоспадом», с. Шешори, вул. Сковороди, 12. Кемпінг зі стаціонарними наметами. Розташований на території садиби з неймовірним видом на водоспад Малий Гук.

«Мім», с. Ворохта. Наметове містечко на території готельного комплексу. Є все необхідне для комфортного відпочинку (душ, туалет, кухня, мангал, альтанка). Сайт/соцмережі/googlemaps.

Закарпатська область:

«Петрос», с. Ясіня. Невеликий кемп в 20 км від г.Петрос, місця під палатки + дерев’яні будиночки. Є туалети і душ з гарячою водою, кухня, Wi-Fi. Сайт/соцмережі/googlemaps.

«Явірник», Великоберезнянський район. Кемпінг на території сучасного туристичного притулку, в околицях г. Явірник у Полонинських Бескидах (не плутайте з Явірником в Горганах!) . Розвинена інфраструктура, є все необхідне. Сайт/соцмережі/googlemaps.

“Сіан”, с. Чорна Тиса. Цікава, нестандартна локація. Розташована у верхів'ях Карпат, на полонині Довга. Місця під намети облаштовані недалеко від високогірної садиби Сіан, яка здивує чудернацькою архітектурою. Попри віддаленість від цивілізації (до найближчого села 8,5 км), є все необхідне для проживання (кухня, душ, туалет, електрика, Wi-Fi). Також власники садиби організовують екскурсії. Сайт/соцмережі/googlemaps.  

«Misha Kemp», с. Кевелів. Невеликий приватний кемп на території Карпатського біосферного заповідника. Сайт/соцмережі/googlemaps.

«У Квасах». Кемп в околицях с. Кваси, на березі р. Чорна Тиса. Розвинена інфраструктура. Сайт/соцмережі/googlemaps.

«Ізки», Хустський район. Облаштовані місця під намети на території гірськолижного курорту на Боржавському хребті. Сайт/соцмережі/googlemaps.

 

Львівська область:

«Східниця» на вул. Зарічна. Невеликий кемпінг з хорошими відгуками. Розташований у межах курортного селища Східниця (на приватному подвір’ї). Сайт/соцмережі/googlemaps.

«Трембіта», с. Славське. наметове містечко на території бази відпочинку у межах гірськолижного курорту. Є всі базові послуги. Охайна зелена територія на березі річки. Сайт/соцмережі/googlemaps.

«Бухта вікінгів», с. Старе Село. Кемпінг на території сучасного готельного комплексу, в 20 км від Львова. Розвинена інфраструктура, одні з найкращих умов в Україні, але вартість проживання досить висока. Сайт/соцмережі/googlemaps.

 

Чернівецька область:

“Каньйон”, с. Грушівці. Кемпінг на території бази відпочинку. Розвинена інфраструктура, живописна локація на березі Дністра, цікаві місця поруч (Хотин і Кам'янець-Подільський приблизно в 20 км). Сайт/соцмережі/googlemaps.

“Сонячна долина”, Чернівці (передмістя). Кемпінг на території гірськолижного комплексу. Поруч озеро, річка, ліс. Проживання у власних наметах або дерев'яних будиночках. Є базові зручності, багато альтанок, велице місце під кострище. Сайт/соцмережі/googlemaps.

«Над Карпатами», с. Гробище. Кемпінг на території міні-готелю у мальовничому куточку Карпат (в 30 км від Дземброні). Проживання у власних наметах або дерев’яних котеджах, на території є відкритий басейн з видом на гори. Сайт/соцмережі/googlemaps

Волинська область: 

“Незабудка”, с. Світязь. Популярне наметове містечко у красивому місці — на березі озера Світязь, в оточенні соснового лісу. Ціна дуже доступна, є базові зручності (туалет, душ, альтанки). Територія велика і чиста. З мінусів — у відгуках часто зустрічаються скарги на шумні компанії. Сайт/соцмережі/googlemaps

“На Пісочному”, с. Мельники. Може стати альтернативою багатолюдній “Незабудці”. Розташований посеред соснового бору неподалік Свитязя, біля озера Пісочне (не на березі, в 200 метрах). Рівень сервісу приблизно такий же, ціни низькі. Сайт/соцмережі/googlemaps.  

Зверніть увагу! В добірку увійшли кемпінги в західних областях України — відносно безпечних в теперішній час регіонів. Після Перемоги ми оновимо інформацію та додамо кемпи з усіх куточків нашої країни.