Зміст:

#Що краще одягнути для сапбордингу?

#Майки/футболки

#Сорочка з довгим рукавом

#Одяг з мериносової шерсті 

#Як захистити шкіру від сонця так комарів 

#Сонцезахисні засоби 

#Захист від комарів 

#Сандалі Teva чи коралові тапочки?

#Особливості сандалій Teva на воді

#Коралові тапочки 

#Сонцезахисні окуляри на воду 

#Унікальність окулярів Julbo

#Особливості окулярів POC

#Гермочохол для сапбордингу 

Активність на воді сьогодні не обмежується простим плаванням чи плесканням біля берега. Sup-бординг, каякінг, сплави на байдарках, катамарани – все це дає можливість урізноманітнити свій відпочинок біля водойм. Кожен з них дозволяє отримати максимум задоволення, необхідно просто визначитись, що вам більше до вподоби – екстремальні хвилі й пороги на катамаранах чи релакс та спокій на сапах. 

Але незалежно від того, що ви оберете, вам знадобиться певне спорядження для води, просто плавками чи купальником тут не обмежишся. 

Ми пропонуємо спростити ваші збори й скористатись нашим готовим списком того, що потрібно для сап-серфінга: 

  • Одяг для sup-серфінга й сухий, щоб переодягнутись

  • Взуття, яке не боїться вологи 

  • Сонцезахисні окуляри 

  • Головний убір

  • Гермочехол, щоб упакувати все необхідне 

  • Сонцезахисний крем 

  • Репеллент для захисту від комах

В залежності від сезону й формату активності список може змінюватись – щось додасться, а щось виявиться непотрібним. Наприклад, основне екіпірування для sup не включає репелент, оскільки на воді комарі вас не чіпатимуть, але щойно ви зійдете на берег, стадо голодних комах будуть вам дуже раді. Так що про це варто потурбуватись наперед. 

А тепер поговоримо про все детальніше. 

Що краще одягнути для сапбордингу?

Тут здавалось би все просто – плавки/купальник одягнув, весло в руки – й на воду. Але навіть в найпасмурнішу погоду сонячні промені пробиваються крізь хмари й шкодять шкірі. До того ж, частина такого випромінювання відбивається від води й ще сильніше обпалює. Ну а в сонячний день отримати опіки можна буквально за декілька годин. І якщо шкіра на ногах стійкіша до агресивного сонячного випромінювання, то руки й корпус згоряють дуже швидко. В залежності від того, в чому катаються на сапі – в купальнику або в сонцезахисному одязі – можна вберегти шкіру від шкідливого випромінювання. Ця проблема вирішується підбором правильного спорядження. 

Який одяг потрібен для катання на SUP борді? Він повинен: 

  • Захищати від ультрафіолетового випромінювання

  • Швидко сохнути 

  • Не сковувати рухів 

  • «Дихати»

Для цих задач підходять трекінгові сорочки та футболки, сухий гідрокостюм для sup (в холодний період), легкі шорти з захистом від ультрафіолету. 

Майки/футболки

Найпопулярніший варіант – синтетичні майки та футболки. Синтетика чудово захищає від сонця, швидко сохне. Технологічні туристичні моделі, крім всього іншого, можуть бути оснащені антибактеріальним покриттям, яке продовжує відчуття свіжості, чи репелентом від комах. 

Бавовняні варіанти краще залишити для вечірніх посиденьок та міста. Натуральні волокна швидко вбирають вологу й довго сохнуть, такий одяг у вологому стані прилипає до тіла, сковує рухи

Під час вибору моделі радимо віддавати перевагу варіантам з довгим рукавом – так ви вбережете руки від сонця. До того ж, коли ви впадете в такій футболці в воду, приємна прохолода буде рівномірною по всьому тілу:)

Для дівчат чудовим вибором буде  Salewa Seceda Dry W L/S Tee з довгим рукавом. Стильний вигляд, яскравий дизайн та функціональність дадуть вам можливість комфортно відпочити на воді й при цьому привернути до себе увагу оточуючих. А зональне розміщення дихаючих вставок забезпечить відчуття свіжості навіть в спекотний день. 

Серед чоловічих моделей зверніть увагу на футболки для води Picture Organic Damien. При розробці цієї моделі виробник використовує стійку до ультрафіолету тканину з показниками UVPF 40. Вона не лише захищає вашу шкіру, але й не розсиплеться після частого використання. 

 

Сорочка з довгим рукавом 

Щоб захиститись від сонця на воді можна взяти класичну трекінгову сорочку, краще з довгим рукавом. Це залишить вам місце для маневрів – довгий рукав завжди можна підкотити. За необхідності трекінгову сорочку можна зняти й запакувати в гермомішок, вона займає мінімум місця.

З плюсів сорочок можна виділити:

  • Легкість – трекінгові моделі мають мінімальну вагу при всій своїй функціональності

  • Практичність – рукав можна використовувати закочений або спущений

  • Анатомічний крій – такий одяг точно не буде сковувати ваших рухів 

  • Універсальність – можна розстібнути або ж навпаки застібнути гудзики під самий верх, тим самим захищаючи шию від сонця

  • Компактність – в складеному вигляді займає місця менше, ніж середнє яблуко

Серед чоловічих моделей зверніть увагу на Warmpeace Moody Shirt Forrest, вона виготовлена на основі вітрозахисної тканини. Чудово підійде для ранкових та вечірніх прогулянок на сапах. 

Для дівчат можна взяти сорочку Lafuma Ld Shield Shirt. Вона стильно виглядає, не сковує рухів. Але головною фішкою. цієї моделі є захист від комарів. Тканина оброблена репелентом на основі гераніолу, який відлякує комах. 

Одяг з мериносової шерсті 

Якби незвично це не звучало, але шерсть мериносів дуже зручна для відпочинку на воді. Вона відповідає всім вимогам: сохне не гірше легкої синтетики, захищає від сонячних променів. 

Вибираючи таку футболку, беріть найтонші,  вони будуть регулювати мікроклімат на поверхні тіла, а у випадку, якщо ви впадете в воду – швидко висохнуть на тілі.  

Як захистити шкіру від сонця так комарів 

Але буває така спека, що хочеться навіть шкіру зняти, аби було хоч трохи прохолодніше. Й одягати додатковий шар одягу, навіть найтехнологічнішого, не хочеться. 

В таких випадках на допомогу прийде сонцезахисний крем. Але до вибору засобу варто підходити ретельно. 

Сонцезахисні засоби 

Важливо, щоб крем: 

  • Мав високий показник захисту від ультрафіолету (вище 30+); 

  • Зволожував шкіру, оскільки сонце та вітер на відкритій воді сушать її; 

  • Не боявся води, тобто, щоб він не змивався кожного разу, коли на вас попадають бризки або ви падаєте в воду з сапа; 

  • Мав в своєму складі корисні речовини й виконував функцію догляду за шкірою. 

З цими задачами чудово впораються захисні засоби від Lifesystems. 

З допомогою нашої таблиці ви можете легко підібрати оптимальний засіб для своїх пригод на воді. 

Назва засобу

Ступінь захисту 

Захист від променів типу UVB та UVA

Зволоження шкіри 

Мож-вість використання для чутливої шкіри 

Об’єм флакону, мл

Час роботи

 

Lifesystems Mountain Sun

SPF 50+

+

+

+

20/50/100

6-8 год на сонці 

Lifesystems Sport Sun

SPF 50+

+

+

50/100

80 хв плавання в воді/ 8 год на сонці 

Виробник радить повторно наносити крем на шкіру після кожного використання рушника. Зверніть увагу, що крем Sport Sun не боїться поту, купання у відкритій воді. Якщо ви плануєте стрибати в воду, падати з сапборду, обирайте саме його. 

Захист від комарів 

І збираючись на сапи, не забудьте купити спрей для захисту від комарів. Ми написали детальну статтю про всі типи захисту від різних типів комах. 

Обирайте ті варіанти, які не бояться вологи й поту. Так ви будете впевнені, що ваш захисний шар не змиється водою або бризками. Для цього можна взяти  Lifesystems Expedition 50+,  Base Camp DEET 50,  Lifesystems Expedition 50 Pro.

Також гарно себе показав на воді крем  Base Camp DEET 34% Cream,  він добре тримається на вологій шкірі, не змиється, якщо ви випадково впадете в воду. Головне правильно його нанести: за 30 хв до виходу з дому нанести на чисту суху шкіру й дати ввібратись шкірою. Такий засіб буде вас захищати протягом восьми годин. 

Сандалі Teva чи коралові тапочки?

Взуття для sup – питання спірне, одні говорять, що воно не потрібне, а другі – без пари сандалій не виходять на воду. 

Що краще взяти на воду: сандалії чи коралові тапочки – вирішувати вам. Редактор нашого блогу, наприклад, завжди бере пару легких сандалій на випадок, якщо захочеться зійти на берег або прогулятись по камінню. 

З усіх варіантів взуття для водних видів спорту особливою популярністю користуються тапочки та сандалії. 

Особливості сандалій Teva на воді

Колись давно туристи–водники вирішили створити спеціалізоване взуття для сплавів. Оскільки кросівки для цих задач не підходили, вони зупинили свій вибір на сандалях. Так з’явилось взуття Teva. Сьогодні його можна зустріти не лише на воді, але й у горах, в місті, на тренуваннях.

Про історію виникнення та найпопулярніші моделі можете почитати в нашій статті.

Чому саме сандалії? Тут все просто:

  • Вони зручні;

  • Не бояться намокання;

  • Не натирають коли мокрі;

  • Швидко сохнуть;

  • Підошва розрахована на ходіння по камінню, дну водойм.

На самому сапі комфортніше стояти босоніж, так ви краще відчуваєте дошку. Але якщо ви захочете зійти на берег, розвідати новий острів або у вас взагалі експедиція на сапах, то без сандалій Teva вам точно не обійтись. Вони захищають стопи від каміння, колючок, жорсткої трави. А спортивна підошва з технологією Shoc Pad виправдає себе, коли вам треба буде перенести сапборд та спорядження через пороги або чергову перешкоду на річці. Вона чудово поглинає удари й знімає вібрації під час ходьби. 

Teva необов’язково ховати в гермочохол, їх можна просто пристібнути до фіксуючих резинок на сапі. Навіть якщо вони намокнуть, їх комфортність та посадка на нозі будуть незмінними. Ремінці не розтягуються, не накопичують вологу. Підошва розроблена таким чином, щоб вся вода з них просто витікала. 

В списку популярних моделей лідирують Teva Winsted, Teva Terra Fi 5 Universal, Teva Terra Fi Lite. Виробник пропонує купити сандалії Teva на чоловічу та на жіночу стопу, як виготовлені  з урахуванням особливостей анатомії. 

Коралові тапочки 

Ще один тип взуття – коралки або коралові тапочки. З самого початку їх розробляли для використання на морі для захисту стоп від каміння, рифів, коралів, морських їжаків. Зараз їх використовують для каякінгу, сплавів на байдарках, сапбордингу.  

Основу такого взуття складає неопрен, підошва часто зроблена з резини або схожих матеріалів. Взуваються як шкарпетки або чешки. Не ковзають на мокрому камінні, не бояться проколів. 

Перед тим, як купити коралові тапочки важливо добре їх виміряти, враховуйте, що вони практично не розтягуються й не розношуються. Вони повинні щільно сидіти на стопі, але при цьому не здавлювати її. 

Обирайте моделі від перевірених виробників – Sea to Summit, Teva. 

Сонцезахисні окуляри на воду 

Яскраві сонячні промені, які відбиваються від води, здатні осліпити людину на певний час. Не найприємніший момент на воді, особливо якщо у вас відбуваються перегони по швидкості на сапах.  

Щоб цього уникнути, не забудьте купити сонцезахисні окуляри для води. Можна взяти й звичайні міські, але тут важливо враховувати умови використання. Окуляри для води:

  • Не тонуть;

  • Мають високий показник захисту від ультрафіолету;

  • Мають низьку пропускну властивість променів;

  • Оснащені міцною оправою й лінзами, що не б’ються.

Унікальність окулярів Julbo

Лідерами по виробництву надійних окулярів можна сміливо назвати компанію Julbo. Про їх технології та етапи розвитку можете прочитати в статті.

Компанія займається виробництвом окуляри для альпінізму, але сьогодні в їх лінійці є й моделі для води

Основні технологічні рішення окулярів Julbo:

  • Не тонуть: під час виробництва оправи в неї “вдувають” тисячі бульбашок, завдяки чому вона тримається на воді;

  • Використання фотохромної лінзи Julbo Reactiv Performance 1-3. Вона швидко змінює ступінь свого затемнення в залежності від освітлення, завдяки чому в окулярах з такими лінзами можна плавати протягом усього дня, й вони не створюватимуть дискомфорту;

  • Поляризаційна лінза Julbo Reactiv Nautic 2-3, яка згладжує відблиски на воді;

  •  Спеціальне гідрофобне покриття, завдяки якому вода просто стікає з поверхні лінзи й не спотворює зображення. 

  • Міцність. Всі моделі виробника ударостійкі, захищають очі від пошкодження. Про надійність окулярів Julbo є цікаве відео на нашому каналі, радимо переглянути. 

З рекомендацій по окулярам, зверніть увагу на моделі з лінзою Octopus, вона ж Julbo Reactiv Nautic 2-3 з технологією Pure Polarizing Filter. Такі поляризовані окуляри не бояться води, оскільки поляризація тут нанесена в форматі напилення, а не плівки, яка може відслоюватися. Сюди можна віднести Julbo Regatta, Julbo Coast, Julbo Paddle

Особливості окулярів POC

Ще одна рекомендація від нас – окуляри бренду POC. В їх лінійці немає моделей для води, але завдяки їх технологічності та надійності ви точно зможете підібрати щось під свій стиль плавання на сапі. Їх міські моделі оснащені відмінною поляризацією для згладжування відблисків на воді, а контрастність, яку вони забезпечують, ви точно оціните на вузьких річках, де можна потрапити на каміння або гілки на воді. 

При виборі звертайте увагу на ступінь затемнення – фотохромних моделей в міській лінійці немає, тому в деяких варіантах може бути “надто темно”, коли будете виходити на воду ввечері. 

Гермочохол для сапбордингу 

Для захисту всього, що може знадобитися на воді, використовують гермочохли. Вони повністю захищають від потрапляння вологи всередину на речі. Можуть служити як для транспортування речей, так і для їх зберігання. Про їх особливості й детальні описи моделей можете прочитати в статті.

Вибираючи гермочохол, враховуйте умови його використання:

  • Одні підходять для транспортування спорядження в агресивних умовах, вони не бояться повного занурення під воду, тертя об каміння. Якщо у вас запланована експедиція на сапах з ночівлями, то візьміть  Big River Dry Bag від Sea to Summit. Він досить надійний та витримує найсуворіші умов використання, виготовлений на основі міцного нейлону щільністю 420 D. Є в різних кольорах та розмірах. 

  • Другі підійдуть для прогулянок на воді, вони мають невелику вагу, вміщують все необхідне й при цьому займають мінімум місця. Гермомішок Lightweight Dry Sack від Sea to Summit – ідеально підійде для одноденної прогулянки на воді. Чохол для окулярів, рушник, вода – все це можна помістити всередину герми й не хвилюватись про його збереження. Він впевнено витримує бризки, не боїться короткотривалого занурення в воду (якщо сап, наприклад, перевернеться).Основний матеріал – нейлон щільністю 70D, всі шви проклеєні. 

  • Треті розроблені для гаджетів. Ви можете сміливо брати з собою мобільний телефон на воду, робити круті знімки й не турбуватись вологозахист. Просто упакуйте ваш гаджет в чохол  Sea to Summit  TPU Accessory Case, випустіть повітря, щільно закрийте зіп-застібку й все, ви готові робити фото прямо на воді. Такий чохол витримує тиск води на глибині до 10 метрів протягом 1 години. Представлений в трьох розмірах, тому можна підібрати оптимальний варіант для вашого телефону. Тільки не забудьте взяти з собою пару карабінів або шнурок щоб зафіксувати чохол з телефоном на сапі або на шиї. 

Сапбординг стає все популярнішим – на річках, озерах і навіть на морі сьогодні можна зустріти прихильників цієї падл дошки, які гарно веслують стоячи. Кожен з вас може підібрати формат собі до душі: хтось хоче спокійно споглядати за природою, плавно покачуючись на хвилях, хтось, навпаки, шукає пригоди й екстрим. Тому важливо правильно вибрати спорядження для сапбордингу, щоб не зіпсувати собі відпочинок.

Релаксуйте, відкривайте нові місця, вивчайте світ, а про ваш комфорт та безпеку подбає сучасне спорядження!!!

І приємного вам літа!!!

Ваша Shambala:)