Термобілизна - це невіддільна складова нашого гардероба. Важливо правильно доглядати за термоодягом. Матеріали, з яких його виготовляють, мають специфічну особливу структуру, яка у разі пошкодження може втратити свої властивості. Тому прання термобілизни має бути правильним і делікатним.


Зміст:

—  Як прати термобілизну різних видів
—  Як прати натуральну термобілизну з вовни Меріноса
—  Як прати синтетичну термобілизну
—  Як прати термобілизну: вручну чи в машинці?
—  Особливості прання термобілизни в машинці
—  Як правильно прати термобілизну вручну?
—  Висновок
 

Як прати термобілизну різних видів
 

Обираючи термобілизну, потрібно враховувати її призначення, температурний режим, матеріал і розмір. Для пошиття використовують різний матеріал, комбінуючи технології з огляду на призначення моделі: на літо, зиму або демісезонний варіант. Догляд за одягом буде відрізнятись залежно від його виду.

Розглянемо особливості різних матеріалів:
 

  • Натуральна вовна добре зберігає тепло і вимагає делікатного догляду. Не рекомендується прати і сушити вовняну термобілизну в пральній машині, бо віджим і сушка можуть призвести до деформації і усадки. Матеріал має антибактеріальні властивості, не потребує частого прання. Термобілизну з вовни мериноса можна тільки руками.
     
  • Поліестер  - може бути чистий або з домішками. По структурі його волокна схожі на бавовну. Речі з поліестеру служать довго, добре відводять вологу, завжди залишаються м'якими, деякі вироби можна навіть прасувати.
     
  • Поліпропілен – не намокає і добре відводить вологу, може сушити шкіру. Матеріал не схильний до появи катишок, не дає усадки і не вбирає забруднення. Прати можна в машині, проте з температурою води до 30 градусів.
     
  • Еластан – відрізняється гарною еластичністю. Одяг добре тягнеться і легко протистоїть деформаціям та розтягуванню. Матеріал синтетичний, його можна прати в машинці або руками.
     
  • Поліамід – витримує часте прання і не втрачає своїх властивостей. Іони срібла не дозволяють хвороботворним мікроорганізмам розмножуватися на шкірі.  Одяг можна прати у машині при делікатному режимі за температури 30 градусів.
     
  • Бавовна – це натуральний матеріал, який добре відводить вологу. Він досить приємний на дотик. Одяг з чистої бавовни часто розтягується в ширину, або ж «сідає» в довжину.
     

Важливо! Кожен вид термобілизни треба прати у різний спосіб. На ярлику з внутрішньої частини одягу вказані вимоги до режиму прання, температури води, мийного засобу. Їх потрібно дотримуватись


Одяг із синтетичних матеріалів не піддається усадці, за ним легше доглядати у порівнянні з натуральними варіантами. Розглянемо як правильно прати термобілизну з різних матеріалів.
 

Як прати натуральну термобілизну з вовни Меріноса


Термобілизна з вовни Мериносів регулює теплообмін і добре зберігає тепло навіть у мокрому стані. У тканини дуже тонкі волокна. Ще один плюс матеріалу – він не накопичує неприємний запах. Навіть після складного і активного дня не обов’язково часто прати одяг, достатньо буде його добре провітрити.

При пранні вовняної термобілизни необхідно дотримуватися таких правил:
 

  • Прати потрібно вручну у прохолодній воді (її температура має бути не більше 30 градусів).
     
  • Використовуйте спеціальний мийний засіб для вовни від виробників, які орієнтовані на туристичну сферу.
     
  • Не тріть одяг, а акуратно його розминайте.
     
  • Речі із натуральної вовни не можна на тривалий час замочувати,  бо можна пошкодити волокна.
     
  • Після завершення прання потрібне полоскання. Воно має бути ретельним, без викручування. Можна просто віджати воду. Щоб швидше забрати залишки води, шерстяну річ можна загорнути в сухий рушник та притиснути.
     
  • Для просушування одяг необхідно розкласти на рівній поверхні.
     
  • Залишити речі потрібно в сухому і затіненому місці до їх повного висихання.

 

Важливо! Не нагрівайте воду до високої температури при пранні термобілизни з вовни Меріноса, це може пошкодити її. Не сушіть одяг в сушильній машині та на мотузках за допомогою прищіпок, оскільки вона може деформуватися.

 


Одним зі спеціалізованих засобів для прання вовни мериносів є Засіб для прання вовняних виробів Grangers Merino Wash. Він не шкодить антибактеріальним властивостям тканини, помʼякшує та захищає від молі.


Як прати синтетичну термобілизну
 


Синтетична термобілизна має інші властивості на відміну від натуральних. По-перше, одяг має запах і потребує прання навіть після одноденного використання. При частому і неправильному догляді він може втратити колір. Саме тому прання термобілизни має бути правильним. Можна користуватися пральною машиною, головна умова при цьому – щоб вода була не гарячою, температура не більше 30 градусів. У протилежному випадку, тканина може просто втратити свої термічні, естетичні, а також антибактеріальні властивості. Також можна прати вручну.


Під час прання термобілизни необхідно використовувати режим делікатного прання. При цьому відбілювання, сушка, прасування не допускаються. Не використовуйте кондиціонери для білизни, оскільки вони розгладжують пористі, скручені волокна. Сушити матеріал можна, так само як і інші види термобілизни.

 

Не можна відбілювати чи прати термоодяг із синтетичної білизни із використанням миючих засобів, що містять хлор. Потрібна спеціальна хімія, саме для цього класу одягу. Вона дорожча за звичну, але гарантовано збереже властивості виробу на довго!

 


Для прання синтетичної термобілизни краще за все використовувати спеціалізований засіб. Наприклад, BaseCamp Base Wash від українського бренду. Він добре прибирає запах поту, виводить плями та має антибактеріальну дію.
 

Як прати термобілизну: вручну чи в машинці?
 


Відповідь на це питання буде залежно від особливостей матеріалів, які  використовуються для пошиття одягу. Прання в машинці суттєво не відрізняється від ручного. Важливо обирати температуру до 30 градусів і не віджимати одяг. Інакше термобілизна може деформуватися і почати провисати там, де має щільно прилягати до тіла.

Вовну треба прати руками, щоб не пошкодити делікатні волокна. Зустрічаються також речі, які мають у складі й вовну, і синтетику. В такому разі краще обрати ручне прання, щоб не пошкодити натуральні тканини.
 

Важливо! Більшість одягу можна прати як в пральній машині, так і в ручну. Проте перед цим необхідно ознайомитися з інформацією від виробника. Вона знаходиться на етикетці виробу. Це допоможе обрати правильний спосіб догляду.

 

Особливості прання термобілизни в машинці
 


Перед тим, як прати термобілизну в машинці, її необхідно вивернути навиворіт. Далі варто дотримуватись таких порад:
 

  • Машинне віджимання в барабані для термобілизни забороняється використовувати, тому що вона може втратити форму. Якщо машинка пральна дозволяє делікатне полоскання, для товстих виробів можна увімкнути режим додаткового полоскання.
     
  • Перед пранням закривайте всі застібки та блискавки, щоб уникнути пошкодження тканини. Можна обирати делікатний режим прання без програми «Сушіння».  Для вовни є окремий режим.
     
  • Температура води має бути не більше 30 градусів.
     
  • Серед  засобів для прання краще підійдуть  рідкі та гелеподібні. Не допускається користування відбілювачами, порошком і засобами, що містять хлор.
     
  • Не перевантажуйте пральну машину, щоб термобілизна не втратила свою форму, не стиралася.
     
  • При пранні мають бути мінімальними оберти машинки. Віджим краще вимкнути взагалі, щоб не змушувати волокна розтягуватися.
     

Машинне віджимання в барабані для термобілизни забороняється використовувати, тому що вона може втратити форму. Якщо машинка пральна дозволяє делікатне полоскання, для товстих виробів можна увімкнути режим додаткового полоскання.
 

Як правильно прати термобілизну вручну?
 

Руками прати неважко. Потрібно залити теплу воду, її температура має бути 40-45°C.  Додаються м'які, нейтральні мийні засоби, які добре розчиняються: гель для прання або шампунь. Якщо білизна глибоко забруднена або виділяє дуже інтенсивний запах, можна замочити її на годину або другу. Це допоможе добре відіпрати забруднені місця.

Віджимати потрібно злегка, поки вода не стане чистою. Не можна користуватися відбілювачами, вони погано впливають на структуру мікроволокон. Сушити одяг потрібно на рівній поверхні, варто уникати обігрівачів і батарей. Агресивне тепло недопустиме для термо властивостей.
 

Висновок
 

Попри схожість загальних вимог по догляду за термобілизною, треба добре вивчити інформацію на ярлику. Дотримуючись наших порад, ви можете  зберегти властивості термобілизни. Важливо розібратися як правильно прати термобілизну різних видів з урахуванням рекомендацій виробника. Тоді ваш одяг прослужить довше і буде мати гарний вигляд.