Кількість
|
Вартість
|
||
|
Спальники
Купити спальний мішок для походу чи кемпінгу – це складне завдання для новачка. Сучасний ринок пропонує величезний асортимент не лише по виробникам, але й за формою, конструкцією, наповнювачем. Якщо подібного досвіду немає, то треба звертатися до спеціалістів.
Команда професійних консультантів в нашому інтернет-магазині або в фізичних точках в Вінниці, Дніпрі та Льовові допоможуть розібратись в цій складній темі та купити спальник, який буде вашим надійним напарником в будь-яких пригодах. І не варто переживати про те, скільки коштує спальний мішок, у нас є моделі як бюджетні, так і преміум класу.
Як вибрати спальник для походу?
Перед тим, як купити спальний мішок, важливо визначитись, в яких умовах він буде використовуватись:
- Ви будете брати його в похід чи використовувати виключно для кемпінгу?
- Ви плануєте виїжджати на природу влітку чи в більш прохолодний період теж?
- Наскільки сильно ви мерзнете?
В процесі вибору з’являться ще питання про наповнювач, вагу, розміри, дихання спальника та багато інших.
Далі ми намагатимемось детально з усім цим розібратись, щоб спростити ваш вибір й ви могли спальник купити саме під ваші запити.
В похідному житті важливі три критерії: вага, розмір в складеному вигляді та сезонність, вона ж температура комфорту.
Вага – важливий критерій саме для похідного спорядження. Спальник туристичний має бути максимально легким, оскільки цю вагу доведеться нести на собі протягом усього походу. При виборі варіантів з аналогічними температурними характеристиками оберіть той, який буде легшим. Наприклад, моделі Trailhead ThII (5/-1°C) та Traverse TvII (2/-4°C) від Sea to Summit мають вагу відповідно 1040 та 1130, логічно вибрати перший, оскільки він легший.
Об’єм в пакуванні повинен бути невеликий. В нашому магазині можна купити спальний мішок для міжсезоння, який займе місця трохи більше, ніж три літри. Зверніть увагу, що кемпінгові моделі, такі як Pinguin Safari або Pinguin Blizzard, будуть значно об’ємніші коконів з аналогічними характеристиками.
“Для оптимізації об’єму використовують компресійники. Розмір в компресійному мішку буде в півтора-два рази менший, ніж без нього.”
Сезонність спальника визначається його температурою комфорту. Цю інформацію виробники вказують на етикетках, пакуваннях, в паспорті спальника. Щоб отримати такі дані, мішки для сна проходять сертифікацію. Найчастіше вказано три типи даних:
- Max – максимально висока температура, за якої буде комфортно спати; критерій не грає важливої ролі при виборі мішка, оскільки ви завжди можете розстібнути його та, тим самим, самостійно регулювати свій комфорт.
- Limit – мінімально низька температура, за якої дорослий чоловік в термобілизні зможе звернувшись в позу ембріона спати; такий відпочинок не буде ефективним, оскільки температура буде на межі отримання переохолодження. При покупці не варто на нього опиратись як на догму, оскільки на цей показник впливає безліч факторів: ступінь зносу спальника, вологість середовища, теплоізоляція килимка, втомленість туриста.
- Comfort – показник, за якого доросла фізично здорова людина буде комфортно спати в розслабленій позі. Не сертифікованих моделях цей показник вказується окремо для чоловіків та окремо для жінок. Наприклад, у Pinguin Micra – це буде (жін/чол) 6/1°C.
Виходячи з цього, всі спальники поділяють на літні (Comfort вище +15), трьохсезонні (від -10 до +15), зимові (зігрівають при температурах від -10 до -22), та екстремальні (використовують при температурах нижче -22)
«Важливо! Якщо ви часто мерзнете, то варто купити спальник на кілька градусів тепліший, ніж рекомендовано виробником»
Який тип спальника краще?
Тип спальника визначається його формою та наповнювачем.
За формою найпопулярніші – це кокони, ковдри та квілти, меншим попитом користуються подвійні ковдри та спальники-нога.
- Кокони повторюють силует тіла, вони ширші вгорі та поступово звужуються донизу. Це дає можливість зекономити на вазі, та об’ємі, що дуже важливо в пішому поході, коли ви йдете в гори. З мінусів – внутрішній простір обмежений, декому з туристів в них спати незручно. Популярні моделі – це Pinguin Micra, Sea To Summit Spark Sp 3.
- Ковдри забезпечують більше простору всередині, їх промякутна форма може бути з капюшоном або без, а блискавка з боку або з обох дає можливість з легкістю залізти всередину. Такі моделі найчастіше використовують ті, хто не обмежений в об’ємі спорядження – кемпери, автомандрівники. Мішок спальний по формі ковдри має довгу блискавку, яка «перетворює» його в ковдру. Нею можна вкриватися в особливо спекотні ночі, або просто накинути на плечі під час вечірніх посиденьок. Деякі моделі оснащені окремою блискавкою в ногах, з допомогою якої можна регулювати температуру. Моделі Pinguin Safari, Sea to Summit Traveller TRII можна назвати лідерами по популярності в цій категорії.
- Квілт – це справжня знахідка для легкоходів. Він за формою нагадує ковдру, яку пристібнули до килимка. За рахунок цього, його вага/об’єм значно менші аналогічного кокона. А щоб додатково знизити вагу такого спальника, виробники обирають максимально легкий зовнішній матеріал, найчастіше – це нейлон з додатковими обробками. Одні з таких просочень забезпечують вологостійкість спальника, інші роблять волокна міцнішими.
Ціна на спальний мішок залежить від типу ваших подорожей. Якщо ви полюбляєте кемпінги та відпочинок за містом, можете купити спальний мішок по формі ковдри, вони відносно недорогі та є різні варіанти по довжині/ширині, також є спальник для двох, він значно ширший. Якщо ж вам важливо, щоб він був компактний, легкий та теплий – беріть кокони, але звертайте увагу на наповнювач.
В залежності від того, що використано всередині, спальник може бути синтетичний або пуховий. Кожен з цих варіантів має свої плюси та мінуси. Ви можете купити спальні мішки на будь-якому з них, все залежить від умов використання та бюджету.
Пух – дуже теплий, при мінімальній вазі він зберігає максимум тепла. Раніше наважувались спальники купити пухові лише ті, хто ходить в зимові походи, оскільки пух чудово гріє та дуже легкий, а ще він добре стискається, швидко повертається до свого початкового об’єму. Сьогодні ж його не використовують хіба що для військових, адже у них особливі вимоги до них. Сучасний пух не боїться вологи, на відміну від того, який використовували раніше. Він проходить спеціальну обробку, в процесі якої пушинки повністю або кожна окремо обробляються силіконом. Завдяки цьому він не утримує вологу, вона по ньому наче скочується. А промокший пух сохне на 30% швидше. Крім цього, в пухових спальниках використовують пухоутримуючий внутрішній матеріал. Його плетіння досить щільне, щоб не пропускати окремі пушинки.
Синтетика – трохи дешевша пуху по собівартості, але вона не поступається в ефективності збереження тепла. Розрізняють декілька типів синтетичного утеплювача в залежності від структури волокон. Найдорожчі з них за характеристиками вага/об’єм/теплозбереження нічим не гірші пуху. При цьому ціна на спальний мішок на синтетичному утеплювачі буде нижчою ніж аналогічного пухового.
На що звернути увагу при покупці спальника?
Крім основних критеріїв, таких як температура комфорту, наповнювач, форма, є ряд індивідуальних характеристик, які так чи інакше будуть впливати на вибір та якість відпочинку. Ви можете купити спальний мішок в Україні з такими обраними властивостями:
- Ширина. Для більшого комфорту виробники пропонують моделі ширші та вужчі, завдяки цьому люди з різною комплекцією можуть підібрати оптимальний варіант. Але не забувайте, що мішок не повинен бути впритул, інакше наповнювач спресується між зовнішнім та внутрішнім шарами та не буде «працювати».
- Довжина. Тут можна виділити стандартні, жіночі (вони будуть трохи коротші) та дитячі. Цей поділ умовний, тому якщо чоловік не високого зросту, то він може цілком підібрати для себе спальник з жіночих.
- Блискавка може бути вшита зліва, справа, рідше посередині. Так можна підібрати варіант для кожного. До того ж, це дає можливість зістібування між собою двох спальників в один великий. Це чудове рішення для сімейних пар, сімей з маленькими дітьми. Іноді так роблять альпіністи, щоб зекономити на вазі загального спорядження. При покупці звертайте увагу на матеріал бігунків на блискавці, на якісному спальнику буде використана фірмова фурнітура YKK або оригінальна від виробника, а на підробках або на бюджетних може бути метал або пластик.
Крім всього цього, виробники використовують різноманітні приємні доповнення. Ви можете купити спальник київ, який буде мати:
- Капюшон на кулісці, що дає можливість зберегти максимум тепла в холодні ночі, вам потрібно лише затягнути бічний шнурок. Якщо на спальнику є утяжка капюшона, то в прохолодні ночі можна спати без шапки, капюшон, чудово зігріває.
- Теплий комір на затяжці здатен зберегти все тепло всередині мішка, й при цьому не обов’язково використовувати капюшон.
- Утеплена планка вздовж блискавки попереджає втрати тепла. В основному її використовують в демісезонних та зимових спальниках.
- Футбокс – додатковий об’єм в області стоп, деякі виробники його посилено утеплюють. Це дає можливість не «натягувати» тканини внизу мішка стопами й зберегти більше тепла.
- Внутрішня кишеня – зручне рішення для зберігання дрібниць та гаджетів. Наявність внутрішньої кишені дає можливість попередити розряджання батарей в зимових походах.
- Блискавки з двома бігунками та двосторонні спрощують використання мішка.
- Спосіб утяжки компресійника. Одні моделі йдуть в комплекті з “рідним” компресійним мішком, а деякі пакуються в сітчастий чохол для зберігання. Тут важливу роль грає матеріал компресійного мішка – якщо це щільний поліестер, то він буде захищати спальник від вологи та надійно його стискати для транспортування, але якщо це тонкий нейлон, то його можна використовувати лише для зберігання. В такому випадку для зручного перевезення краще купити компресійний мішок.
Де купити спальний мішок в Україні?
Вибір правильного спального мішка напряму впливає на якість вашого відпочинку після захоплюючого дня на природі, незалежно від того, чи то гори, кемпінг або складний категорійний похід. В холодних або навпаки надто теплих моделях якісно відпочити не вийде, тому досвідчені туристи намагаються спальний мішок купити на різну температуру – найтепліші для зимових пригод, демісезонні можна використовувати протягом трьох сезонів, а деякі навіть взимку в комплекті з зігріваючою білизною. А ті, хто віддає перевагу походам тільки в спекотний період, використовують літні спальники.
На нашому сайті представлені моделі від кращих світових виробників, серед яких Sea to Summit, Pinguin, Marmot та багато інших. У нас ви зможете самостійно або з допомогою професійних консультантів вибрати спальний мішок, ціни якого порадують ваш гаманець, а характеристики ідеально підійдуть для походу чи кемпінгу. Купити спальний мішок, який вам сподобався, ви можете як на сайті інтернет-магазину, так і в фізичних магазинах. Доставка здійснюється по всій Україні, в Житомир, Одесу, Чернівці.