Кількість
|
Вартість
|
||
|
Найбільше герметичні мішки для туризму мають попит серед любителів водних видів активності: сплавів на байдарках, катамаранах і каное, яхтового спорту тощо. Однак сфера застосування гермомішків цим не обмежена. Їх активно використовують у піших та велопоходах, на риболовлі та полюванні, у спелеологічних турах. Оцінять спеціальну гермоупаковку та шанувальники морського відпочинку «дикунами». По суті, вона стане в пригоді абсолютно скрізь, де важливо захистити речі від вологи, піску, бруду та пилу.
Особливості герметичних мішків
Герметичний мішок є довгастою сумкою з водонепроникної тканини. На відміну від звичайного поліетиленового пакета, він не протікає, стійкий до пошкоджень і загалом дає захист на порядок вищий. А ще він набагато функціональніший і служить роками.
Залежно від конструкції та матеріалу, розрізняють зовнішні гермочохли (найміцніші та стійкіші до вологи), внутрішні вкладиші та герморюкзаки (з наплічними лямками для нетривалого транспортування). Також є моделі з клапаном для випуску повітря – за їх допомогою можна максимально компактно зберігати спальники та інший об'ємний багаж. Більшість моделей комплектується кільцями та петлями для надійної фіксації (на бортах судна і не лише). Для герметичного закриття використовують жорстку стрічку на горловині та застібки-фастекси. Шви додатково проклеюють чи зварюють.
При виборі водонепроникних мішків необхідно враховувати щільність і склад матеріалу (докладніше про це у наступному розділі), а також обсяг. Маленькі моделі на 1-5 літрів підійдуть для зберігання документів, спідньої білизни, аптечки, дрібної техніки та зарядок до неї, невеликого спальника, індивідуального зберігання предметів одягу та перекушування. 10-30 літрів достатньо, щоб помістити спальник на утеплювачі або запас одягу на одну-дві людини. Гермомішок 70 літрів можна використовувати як непромокальний вкладиш для великого туристичного рюкзака, а в гермомішок 100 літрів можна помістити весь рюкзак відразу. Існує також гермомішок 120 літрів і більше (до 180 л), в який можна запакувати буквально все спорядження.
Порада. При виборі між одним великим мішком або декількома маленькими рекомендуємо зупинитися на другому варіанті, оскільки це значно полегшить транспортування та пошук речей. Також радимо купувати різнокольорові чохли — кожен колір буде маркером того, що лежить усередині. Як альтернативу можна взяти гермомішки з віконцями (наприклад, Sea To Summit View Dry Sack).
Вимоги до матеріалів
Тканина, з якої виготовлена гермоупаковка, безпосередньо впливає на ступінь герметичності, вологостійкості, а також вагу виробу. Розглянемо поширені матеріали та його особливості.
- ПВХ. Найщільніше, довговічне та стійке до пошкоджень полотно. Дає найкращий захист від вологи, витримує навіть дуже сильні морози. Водночас водонепроникний гермомішок із ПВХ — найважчий, і тому не підходить для піших походів. Крім того, багатьох турбує неекологічність цього матеріалу. У зв'язку зі всіма описаними мінусами виробники поступово відмовляються від використання полівінілхлориду. Але поки що ПВХ-гермомішки все ще залишаються в ходу і мають попит серед туристів.
- Нейлон покритий поліуретаном. Поєднує в собі міцність і тонку вагу, має високі водонепроникні показники, зносостійкий і стійкий до дії ультрафіолету. Саме із цього матеріалу шиють продукцію відомого австралійського бренду Sea To Summit. Залежно від товщини волокон нейлону (позначається маркуванням D), це можуть бути як ультралегкі мішки для зберігання всередині рюкзака (15-30 D) або щільніші моделі з нейлону 70 D, так і суперміцна захисна упаковка з полотна 200 D і вище для експлуатації в екстремальних умовах.
Зручність використання залежно від виду активності
Перед тим, як купити гермомішок, необхідно добре продумати, що ви в ньому зберігатимете, і в яких умовах використовувати. Вам потрібна невелика упаковка для особистих речей та гаджетів, чи великі чохли для спальників, намету та іншого спорядження? В яких умовах проходитиме подорож і з якою кількістю вологи теоретично доведеться зіткнутися? Дамо кілька загальних порад у прив'язці до виду активності:
- Для нетривалих піших та велопоходів у суху пору року, коли необхідний захист тільки від бризок або невеликого дощу, підійдуть тонкі ультралегкі нейлонові мішки (часто внутрішні вкладиші).
- Для багатоденних походів в умовах непередбачуваної погоди та можливого сильного дощу потрібний захист із щільніших матеріалів. Крім внутрішніх вкладишів, знадобиться зовнішній гермомішок для захисту рюкзака та спорядження.
- Для водних подорожей, маршрутів з переходом річок вбрід, спелеологічних експедицій - загалом скрізь, де ваші речі можуть раптово опинитися повністю у воді, - потрібен надійний мішок герметичний для сплаву з ПВХ або нейлону 70 D+ (наприклад, Sea To Summit Dry Bag). Також дуже щільні моделі знадобляться для любителів скелелазіння, лижного спорту, катання на квадроциклах та інших активностей, які передбачають досить жорсткі умови експлуатації спорядження.
Купити мішок герметичний в інтернет-магазині SHAMBALA
Що туристові для щастя треба? Іноді достатньо після довгої подорожі укутатися із сухим спальником. Ось і виходить, що якісні гермомішки від магазину Shambala ні багато ні мало можуть зробити вас щасливішими! Ну як мінімум, більш комфортною та безпечною вашу подорож вони точно зроблять. Ми пропонуємо величезний вибір водонепроникних мішків об'ємом від 1 до 90 літрів від перевірених виробників. Завітайте до наших офлайн-магазинів у Дніпрі та Вінниці або зробіть онлайн-замовлення з доставкою по всій Україні. Не забудьте стежити за акціями – ми постійно радіємо своїм покупцям приємними знижками.